Այ տենց՝ ստորանալով պետք ա բերման ենթարկվեն. Հրաչյա Հակոբյան
Ստորանալով պետք ա բերման ենթարկվեն, անդրադառնալով սյունեցիներին՝ ասաց իմքայլական պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը:
«Բա պետք է բերման ենթարկվեն և պետք ա այ տենց՝ ստորանալով բերման ենթարկվեն, որովհետև նրանք հայհոյում են ՀՀ քաղաքացիներին», - խորհրդարանում լրագրոների հետ զրույցում ասաց պատգամավորը:
Նշենք, որ նախօրեին Սյունիքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այցի ընթացքում տեղի ունեցած միջադեպից հետո, իրավապահ մարմիններին հրահանգ էր տրվել կոշտ ձևով արձագանքել, «կտրուկ ու հատուկ գործողություններով այդ հարցը լուծել»։

Именно так, с унижением должны подвергаться приводу – Грачья Акопян
Они должны подвергаться приводу с унижениями, заявил сегодня журналистам депутат парламента от правящего блока «Мой шаг» Грачья Акопян, касаясь сюникцев.
«Конечно, должны подвергаться приводу и именно так, с унижением, потому что они оскорбляют, ругают граждан Армении», - сказал Грачья Акопян журналистам в парламенте.
Отметим, что после произошедшего вчера в Сюнике инцидента в ходе визита премьер-министра Никола Пашиняна правоохранительным органам был дан приказ «решить этот вопрос жесткими методами». «Идите и займитесь этим вопросом», - приказал Пашинян директору СНБ и начальнику полиции.