Կապիտուլյանտ իշխանությունների շարունակվող պաշտոնավարումը անմիջական սպառնալիք է մեր ազգային շահերին. ՀՀԿ
22/04/2021 20:40
Հանրապետական կուսակցությունը՝ մտահոգված լինելով վարչապետի աթոռին սերտաճած կապիտոլյանտի Սյունիք կատարած սադրիչ այցով և դրան հետևած իրավապահ համակարգի կողմից Սյունիքի մարզի մի շարք համայնքապետերի և բնակիչների հանդեպ իրականացվող սանձարձակ բռնաճնշումներով, խստորեն դատապարտում է երկրում շարունակական տեռորի, քաղաքական հետապնդումների, հիմնարար իրավունքների և ազատությունների աղաղակող ոտնահարումների ցանկացած դրսևորում և պահանջում անհապաղ ազատ արձակել բոլոր ձերբակալվածներին։
Սյունիքը եղել և մնում է Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության և պետականության կենսական հանգույցը, արժանապատիվ գոյության բացառիկ գրավականներից մեկը։
Տարածաշրջանային որևէ նախագիծ չի կարող իրականացվել Հայաստանի, Արցախի և հայ ժողովրդի կենսական շահերի հաշվին և դրանց անտեսմամբ։
Վերջին զարգացումները ևս մեկ անգամ ապացուցում են, որ կապիտուլյանտ իշխանությունների շարունակվող պաշտոնավարումը անմիջական սպառնալիք է մեր ազգային շահերին։

Продолжающееся правление капитулянтской власти представляет непосредственную угрозу нашим национальным интересам – Республиканская партия Армении
22/04/2021 22:35
Республиканская партия Армении обеспокоена провокационным визитом сросшегося с креслом премьер-министра капитулянта в Сюник и последовавшими за этим репрессиями против руководителей ряда общин и жителей Сюникской области со стороны правоохранительной системы.
Республиканская партия строго осуждает любые проявления продолжающегося в стране террора, политических преследований, вопиющих нарушений основных прав и свобод и требует немедленно освободить всех задержанных.
Сюник был и остается жизненно важной частью суверенитета и государственности Республики Армения, одним из исключительных залогов достойного существования.
Какой-либо региональный проект не может быть осуществлен за счет жизненных интересов их Армении, Арцаха и армянского народа и их игнорирования.
Последние развития еще раз подтверждают, что продолжающееся правление капитулянтской власти представляет непосредственную угрозу нашим национальным интересам.