Ես գալիս եմ իշխանության արժանապատիվ խաղաղություն հաստատելու համար. Ռոբերտ Քոչարյան
Իմ պաշտոնավարման տասը տարիները եղել են Հայաստանի համար ամենից խաղաղ տարիները, իր աջակիցների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նա հիշեցրել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի խոսքերը, որը հեռանալուց առաջ ասել է՝ «խաղաղության կուսակցությունը գնում է, պատերազմի կուսակցությունն է գալիս»։
«Բայց եղավ ճիշտ հակառակը, մենք ունեցանք ամենից խաղաղ տասը տարին Հայաստանում, ամենից քիչ զոհերը ունեցանք շփման գծում, սա փաստ է», - ասել է նա։
Քոչարանը նշել է, թե գալիս է իշխանության արժանապատիվ խաղաղություն հաստատելու համար։
«Եվ ոչ միայն արժանապատիվ խաղաղություն, նաև՝ բերեկեցիկ կյանք ու այդ տասը տարիների ընթացքում ապացուցել ենք, որ երկիրը կարող է զարգանալ Ղարաբաղի հետ միասին, սա փաստ է», - հայտարարել է Քոչարյանը։

Я прихожу во власть для установления достойного мира – Роберт Кочарян
Десять лет моего правления были самыми мирными годами для Армении, заявил второй президент Армении Роберт Кочарян на встрече со своими сторонниками.
Он напомнил слова первого президента Армении Левона Тер-Петросяна, который до своего ухода сказал: «партия мира уходит, приходит партия войны».
«Но произошло прямо противоположное. У нас были самые мирные десять лет в Армении, меньше всего жертв на линии соприкосновения, это факт», - сказал он.
Роберт Кочарян отметил, что приходит во власть, чтобы установить достойный мир.
«И не только достойный мир, но и благополучную жизнь и за эти десять лет мы доказали, что страна может развиваться вместе с Карабахом, это тоже факт», - заявил Роберт Кочарян.