Եթե հաղթենք, կոալիցիա կազմելու դեպքում պնդելու ենք, որ Գագիկ Ծառուկյանը լինի երկրի ղեկավար. Մելքումյան
«Բարգավաճ Հայաստանում» ընտրացուցակի հարց դեռ չի քննարկվում: Խմբակցության անդամ Միքայել Մելքումյանի խոսքով՝ դեռ վաղ է:
Լրագրողների հետ զրույցում նա նշեց, որ «Բարգավաճ Հայաստանն» ընտրություններին միայնակ է գնալու. «Ես հավատում եմ, որ մենք անպայման հաղթելու ենք: Հաղթելու հանգամանքը չի ենթադրում, որ որևէ քաղաքական ուժ 50 + 1 տոկոս ստանալու է: Լինելու է բալանսավորված իշխանություն, բայց Գագիկ Ծառուկյանը լինելու է պետության ղեկավար: Երկրում օբյեկտիվ նախադրյալներ են ստեղծվել, որ այնպիսի քաղաքական ուժի լիդեր պետք է դառնա ղեկավար, որը երբևիցե իշխանության չի եղել»:
Մելքումյանից հետաքրքրվեցին՝ կոալիցիա կազմելու դեպքում պնդելո՞ւ են, որ Գագիկ Ծառուկյանը լինի երկրի ղեկավար: Ի պատասխան՝ նա ասաց, որ եթե հաղթեն, պնդելու են. «Բա հաղթելու դեպքում ո՞վ լինի»:
Պատգամավորը նաև նշեց, որ կլինեն քաղաքական համախմբումներ, բայց հիմա իրենք չեն խոսում, որովհետև չգիտեն, թե ովքեր ոնց են գալու:

В случае победы, формирования коалиции, мы будем настаивать, чтобы главой страны стал Гагик Царукян – Микаел Мелкумян
В партии «Процветающая Армения» пока не обсуждается вопрос предвыборного списка. По словам депутата парламентской фракции «Процветающая Армения» Микаела Мелкумяна, пока рано.
В беседе с журналистами депутат отметил, что «Процветающая Армения» пойдет на выборы самостоятельно: «Я верю, что мы обязательно победим. Победа не предполагает, что какая-то политическая сила получит 50+1 процент голосов. Будет сбалансированная власть, но Гагик Царукян станет главой государства. В стране созданы объективные предпосылки, чтобы руководителем стал лидер такой политической силы, которая никогда не была у власти».
На вопрос, в случае формирования коалиции будут ли они настаивать на том, чтобы Гагик Царукян стал главой страны, Микаел Мелкумян ответил, что если победят, то будут настаивать:
«А кто должен стать в случае победы?».
Депутат также отметил, что будут сформированы политические альянсы, однако они пока не говорят об этом, поскольку не знают, кто в каком формате пройдет в парламент.