Իշխան Սաղաթելյանը, Արծվիկ Մինասյանը, Գեղամ Մանուկյանը, Տարոն Տոնոյանը, Գերասիմ Վարդանյանը հրավիրվել են հարցաքննության. Փաստաբան
Դաշնակցական Իշխան Սաղաթելյանը, Արծվիկ Մինասյանը, Գեղամ Մանուկյանը, Տարոն Տոնոյանը, Գերասիմ Վարդանյանը կանչվել են հարցաքննության, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Բենիկ Գալստյանը:
«ՀՅԴ գերագույն մարմինը երեկ հանդես եկավ հայտարարությամբ, որով մեր երկրում տիրող իրավական «բարդակի» կապակցությամբ բոլոր անհանգիստ քաղաքացիներին հրավիրեց այսօր՝ ժամը 17:00-ին հավաքվել ՀՀ գլխավոր դատախազության մոտ։
Այդ հրավերին արձագանքեցին բազմաթիվ քաղաքացիներ։ Եվ, օ՜ հրաշք։
Այսօր՝ Երևան քաղաքի քննչական վարչության կողմից հարցաքննության են կանչվել ՀՅԴ անկյունաքարային դեմքերը՝
Իշխան Սաղաթելյանը, Արծվիկ Մինասյանը, Գեղամ Մանուկյանը, Տարոն Տոնոյանը, Գերասիմ Վարդանյանը», - գրել է Գալստյանը:

Ишхан Сагателян, Арцвик Минасян, Гегам Манукян, Тарон Тоноян, Герасим Варданян вызваны на допрос – адвокат
Представители АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян, Арцвик Минасян, Гегам Манукян, Тарон Тоноян, Герасим Варданян вызваны на допрос, сообщил на своей странице в Facebook адвокат Беник Галстян.
«Вчера Верховный орган АРФД выступил с заявлением, в котором пригласил прийти всех обеспокоенных царящим в нашей стране правовым «бардаком» граждан сегодня в 17:00 к зданию генеральной прокуратуры.
На это приглашение откликнулись многочисленные граждане. И, о чудо!
Сегодня следственное управление города Еревана вызвало на допрос ключевых фигур АРФД – Ишхана Сагателяна, Арцвика Минасяна, Гегама Манукяна, Тарона Тонояна, Герасима Варданяна», - написал он.