Դուք 69 ընտանիք սոված եք թողնում. Գործազուրկ դարձած քաղաքացիները՝ Քերոբյանին
Դուք 69 ընտանիք սոված եք թողնում, կառավարության մոտ ընթացող ակցիայի ժամանակ, դիմելով Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանին, ասաց էկոնոմիկայի նախարարության՝ աշխատանքից ազատված աշխատակիցը:
Ի պատասխան՝ Քերոբյանը նորից բարձրացրեց վճարված հարկերի արդյունավետ ծախսելու խնդիրը.
«Ձեր կրճատումը կապված է ձեր գործառույթներն այլ մարմիններին պատվիրակելու հետ: Հիմա ի՞նչ անենք, պետք ա նախնադարյան մեթոդներո՞վ աշխատենք»:
Նա առաջարկեց այլ աշխատանքի համար դիմել.
«Գեղարքունիքում լիքը աշխատատեղ կա: Մարալիկում ընկերս ասում ա՝ ինչքան մարդ լինի, կընդունեմ աշխատանքի տեքստիլում: Միայն բանվորի գործ չէ»:
Գործազուրկ քաղաքացիներն էլ արձագանքեցին՝ եթե տեսքտիլում այդքան լավ պայմաններ են՝ ինչո՞ւ ինքն այնտեղ չի աշխատում:

You are leaving 69 families hungry – cut employees to acting economy minister
Cut employees of Armenia’s Economy Ministry gathered outside the government building today demanding meeting with acting minister Vahan Kerobyan.
“You are leaving 69 families hungry,” one of the employees cut from the post said addressing the minister.
In response Kerobyan said it is about the effective spending of paid taxes.
“The staff cut is agreed with delegating your functions to other bodies. What shall we do, shall we work with antic methods?” the minister said, offering to apply for other post.
“There are many jobs in Gegharkunik. My friend in Maralik says I will hire all people who come to textile work and it is not only simple worker post,” Kerobyan said.