Պատերազմում ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության արարքներին տրվելու են իրավական գնահատականներ՝ առանց բացառության. Արթուր Դավթյան
Պատերազմի պարտության հանգամանքները քննող քրեական գործերով հետապնդումներ կան, այդ թվում՝ բարձրաստիճան զինվորականների, Ազգային ժողովում լրագրողներին ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը։
Նա, սակայն, հրաժարեց տվյալներ հրապարակել։
Դիտարկմանը, որ հաղորդումներ են ներկայացվել, թե պատերազմում Նիկոլ Փաշինյանի ու իր թիմի կողմից առերևույթ դավաճանություն է տեղի ունեցել, այդ թվում՝ ՊԲ նախկին հրամանատար Մովսես Հակոբյանի կողմից է եղել հաղորդում, Արթուր Դավթյանն ասաց, որ կան քրեական գործեր, այդ թվում՝ հենց Մովսես Հակոբյանի հաղորդման հիման վրա հարուցված քրեական գործ։
«Ստուգման առարկա են ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության բոլոր արարքներն՝ առանց բացառության, բոլոր անձանց արարքներին տրվելու են իրավական գնահատականներ», - վստահեցրեց ՀՀ գլխավոր դատախազը։

Legal assessment to be given to all deeds of Armenian military-political leadership during the war - Prosecutor General
30/04/2021 16:23
Criminal cases have been filed against a number of top militaries, Armenia’s Prosecutor General Artur Davtyan told the reporters at the NA today, refusing to unveil information.
Asked to comment on reports about treachery by Nikol Pashinyan and his team in the war, including the report submitted by ex-military official Movses Hakobyan, Davtyan said criminal case has been filed on the basis of his report.
“All the deeds of Armenian military-political leadership without any exclusions will be checked and legal assessments will be given,” he said.