Մեսին Բարտոմեուին մեղադրել է անձնական նամակագրությունից տեղեկատվության արտահոսքի համար
Կատալոնական «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսին ակումբի նախկին նախագահ Ժոսեպ Բարտոմեուին մեղադրել է անձնական նամակագրությունից տեղեկատվություն արտահոսքի համար: Այս մասին հայտնում է SSMA-ն:
Աղբյուրի համաձայն՝ արգենտինացու վերջին հաղորդագրություններից մեկը հետևյալն էր. «Դու արդեն տեղեկատվություն ես արտահոսում: Դու փորձում ես ինձ նորից կոտրել, գրողը քեզ տանի»:
Այն ուղարկվել է այն բանից հետո, երբ 33-ամյա ֆուտբոլիստը դիմել է թիմի նոր գլխավոր մարզիչ Ռոնալդ Կումանին և հայտնել նրան, որ, ամենայն հավանականությամբ, կհեռանա ակումբից:
Մեսին նաև անվստահություն է արտահայտել Բարտոմեուի նկատմամբ այն պահին, երբ ֆունկցիոները խնդրել է խաղացողներին գնալ աշխատավարձի երկրորդ կրճատման` կորոնավիրուսի համավարակի հետևանքների պատճառով:

Месси обвинил Бартомеу в сливе информации из личной переписки
Нападающий каталонской «Барселоны» Лионель Месси обвинил экс-президента клуба Жозепа Бартомеу в сливе информации из личной переписки. Об этом сообщает ССМА.
По информации источника, одно из последних сообщений аргентинца выглядело следующим образом: «Ты уже сливаешь информацию. Ты снова пытаешься меня поиметь, черт тебя побери».
Оно было отправлено после того, как 33-летний футболист обратился к новому главному тренеру команды Роналду Куману и сказал ему, что с большей вероятностью покинет стан сине-гранатовых.
Также Месси выразил недоверие Бартомеу в тот момент, когда функционер попросил игроков пойти на второе сокращение заработной платы из-за последствий пандемии коронавирусной инфекции.