Թուրքը Սև լճի տարածքում առաջ է եկել և փորձ է կատարում տեղակայվելու. Գորիսի փոխքաղաքապետ
Թուրքը Սև լճի տարածքում առաջ է եկել և փորձ է կատարում տեղակայվելու, ի դեպ ասեմ Սև լճի մեծ մասը մեզ է պատկանում նույնիսկ ալիևանիկոլական քարտեզներով, Ֆեյսբուքյան էջում գրել է Գորիսի փոխքաղաքապետ Մենուա Հովսեփյանը:
«Սև լճի տարածքում գտնվող արհեստական ջրամբարից է իրականացվում համայնքի ոռոգման ջրի ջրամատակարարումը, ի դեպ ջրամբարի պլատինան հենց նույն քարտեզներով անցել է թուրքին:
Փոխարեն ԱԺ ամբիոնից ամպագոռգոռ և սուտ հայտարարություններ տարածելուն լավ կլիներ ամիսներ շարունակ մեր կողմից բարձրացվող խնդիրներին ականջ դնեիք, ամոթի զգացում ունեցեք...», - գրել է նա:

Турки продвинулись на территории Черного озера и пытаются закрепиться – вице-мэр Гориса
Турки продвинулись на территории Черного озера и предпринимают попытку закрепиться, кстати, часть Черного озера принадлежит нам даже по алиевониколовским картам, написал на своей странице в Facebook заместитель мэра Гориса Менуа Овсепян.
«Водоснабжение общины оросительной водой осуществляется из искусственного водохранилища, находящегося на территории Черного озера, кстати, платина водохранилища по тем же картам перешла к турку.
Вместо того, чтобы распространять громогласные и ложные заявлений с трибуны парламента,  лучше бы прислушались к озвучиваемым нами на протяжении месяцев проблемам, имейте стыд...», - написал он.