Պետության ամենանեղ մասում Ադրբեջանը փորձում է մեկ հարվածով Հայաստանը երկու մասի բաժանել և տիրանալ Սյունիքին. Նաիրի Հոխիկյան
12/05/2021 14:28
Սյունիքի մարզի Իշխանասարի հատվածում թշնամին առաջխաղացում է արել՝ օգտվելով նրանից, որ հայկական կողմը ձյան պատճառով չի պահպանել դիրքերը, ֆեյսբուքյան էջում գրել է թուրքագետ, լրագրող Նաիրի Հոխիկյանը՝ նշելով, որ հիմա Ադրբեջանի զորքը կանգնած է ՀՀ պետական սահմանից ներս։
Թուրքագետը հարցեր է բարձրացրել՝ ի՞նչ արդարացում ունի ՀՀ քաղաքական իշխանությունը, գուցե դա՞ էլ է նախկինների մեղքով։
«Որպես ծանոթացում՝ ասեմ, որ Սիսիանի հատվածը ՀՀ աքիլլեսյան գարշապարն է, պետության ամենանեղ մասը, որը թշնամին փորձում է ավելի նեղացնել՝ հարմար առիթի դեպքում մեկ հարվածով ՀՀ-ն երկու մասի բաժանելու և Սյունիքին տիրանալու համար։ Հիմա երևի էլի ինձ կմեղադրեն մեր թույլ կողմերը թշնամուն հայտնելու համար։ Փակ քննարկումներում բազմիցս զգուշացրել եմ այս անմեղսունակներին, բայց այլևս չեմ կարող հրապարակային չասել, որ մեր իշխանության հիմար և անլուրջ քայլերի պատճառով Սյունիքը և Արցախը ամբողջությամբ կարող են անջատվել ՀՀ-ից», - նշել է Հոխիկյանը:

В самой узкой части государства Азербайджан пытается одним ударом Армению на две части и захватить Сюник – Наири Охикян
12/05/2021 15:48
Враг продвинулся на участке Ишханасара, воспользовавшись тем, что армянская сторона из-за снега не охраняла позиции, написал на своей странице в Facebook тюрколог, журналист Наири Охикян, отметив, что войска Азербайджана пресекли государственную границу Армении и стоят на территории страны.
Тюрколог задает вопросы: какое оправдание есть у политической власти страны? Может быть, это тоже произошло по вине прежних?
«В порядке ознакомления скажу, что участок Сисиана – ахиллесова пята Республики Армения, это самая узкая часть территории государства, которую противник решил еще больше сузить, чтобы при удобном поводе одним ударом разделить Армению на две части и захватить Сюник. Наверное, меня снова обвинят сейчас в том, что сообщаю врагу наши слабые стороны. Во время закрытых обсуждений я неоднократно предупреждал этих невменяемых, но больше не могу не сказать публично, что из-за глупых и несерьезных шагов нашей власти Сюник и Арцах могут быть полностью отделены от Республики Армения», - отметил Наири Охикян.