Ռոբերտ Քոչարյանը որոշել է հեռանալ «Սիստեմայից». Վիկտոր Սողոմոնյան (Yerevan.Today)
Օրերս մամուլը գրեց, որ Ռոբերտ Քոչարյանն, ով 2009 թվականից հանդիսանում է ռուսաստանյան խոշորագույն «ՍԻՍՏԵՄԱ» ԲՖԿ տնօրենների խորհրդի անդամ, հեռանում է զբաղեցրած պաշտոնից։
Yerevan.Today-ի հետ զրույցում երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանն ասել է.
«Այո, Ռոբերտ Քոչարյանը որոշել է հեռանալ ԲՖԿ «Սիստեմայից»։ Մի քանի օր առաջ նա հրաժարվել է շարունակել աշխատանքը տնօրենների խորհրդում։ Ըստ արժանավույնի գնահատելով 12-ամյա արդյունավետ աշխատանքի պատմությունը, նախագահ Քոչարյանը, այնուամենայնիվ, սկզբունքային որոշում է կայացրել հրաժարվել այն շարունակելու հնարավորությունից։ Նա կավարտի իր պարտականությունների կատարումը հունիսի վերջին կայանալիք բաժնետերերի ժողովից հետո։ Նախագահ Քոչարյանն այլևս կենտրոնացնելու է իր ուշադրությունը և ջանքերը Հայաստանի առաջ կանգնած մարտահրավերների հաղթահարման և քաղաքական օրակարգի հարցերի լուծման վրա»։

Роберт Кочарян решение уйти из АФК «Система» – Виктор Согомонян (Yerevan.Today)
Недавно в прессе появились сведения о том, что второй президент Армении Роберт Кочарян, с 2009 года входивший в совет директоров крупнейшей российской АФК «СИСТЕМА», решил оставить занимаемую должность.
Руководитель офиса второго президента Виктор Согомонян заявил в беседе с Yerevan.Today:
«Да, Роберт Кочарян принял решение уйти из АФК «Система». Несколько дней назад он отказался от продолжения деятельности в Совете директоров. Высоко оценивая историю 12-летней совместной эффективной работы, президент Кочарян, тем не менее, принял принципиальное решение отказаться от возможности ее продолжения. Он завершит исполнение своих обязанностей после запланированного в конце июня общего собрания акционеров. Отныне президент Кочарян сконцентрирует свои усилия и внимание на преодолении стоящих перед Арменией вызовов и решении вопросов политической повестки».