Ռոբերտ Քոչարյանը որոշել է հեռանալ «Սիստեմայից». Վիկտոր Սողոմոնյան (Yerevan.Today)
Օրերս մամուլը գրեց, որ Ռոբերտ Քոչարյանն, ով 2009 թվականից հանդիսանում է ռուսաստանյան խոշորագույն «ՍԻՍՏԵՄԱ» ԲՖԿ տնօրենների խորհրդի անդամ, հեռանում է զբաղեցրած պաշտոնից։
Yerevan.Today-ի հետ զրույցում երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանն ասել է.
«Այո, Ռոբերտ Քոչարյանը որոշել է հեռանալ ԲՖԿ «Սիստեմայից»։ Մի քանի օր առաջ նա հրաժարվել է շարունակել աշխատանքը տնօրենների խորհրդում։ Ըստ արժանավույնի գնահատելով 12-ամյա արդյունավետ աշխատանքի պատմությունը, նախագահ Քոչարյանը, այնուամենայնիվ, սկզբունքային որոշում է կայացրել հրաժարվել այն շարունակելու հնարավորությունից։ Նա կավարտի իր պարտականությունների կատարումը հունիսի վերջին կայանալիք բաժնետերերի ժողովից հետո։ Նախագահ Քոչարյանն այլևս կենտրոնացնելու է իր ուշադրությունը և ջանքերը Հայաստանի առաջ կանգնած մարտահրավերների հաղթահարման և քաղաքական օրակարգի հարցերի լուծման վրա»։

Armenia’s second president leaves post of member of Board of Directors of "SYSTEMA" Corporation (Yerevan.Today)
18/05/2021 18:22
Armenia’s second president Robert Kocharyan who was the member of Board of Directors of SYSTEMA Joint-Stock Financial Corporation since 2009 has decided to leave the post.
The information was confirmed to Yerevan.Today by head of the second president’s office Viktor Soghomonyan.
“Evaluating the history of 12-year long effective work at its worth, President Kocharyan, nevertheless, made a principle decision to refuse the opportunity to continue it. He will complete the implementation of his duties after the gathering of shareholders in late June,” Soghomonyan said, adding that Kocharyan will hence focus his attention and efforts on overcoming the challenges Armenia is facing and solving the issues on political agenda.