«Հրապարակ». Կասկածի տակ է նաև այսօր նախանշված եռակողմ բանակցությունների շարունակությունը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սև լճի տարածքում իրավիճակն արդեն մեկ շաբաթ է՝ անփոփոխ է. բանակցությունները, ըստ էության, արդյունք չեն տվել՝ ադրբեջանցիները ոչ մի թիզ չեն նահանջել, կասկածի տակ է նաև այսօր նախանշված եռակողմ բանակցությունների շարունակությունը։ Երեկ Սյունիքի մեր աղբյուրներից տեղեկացանք, որ ադրբեջանցիները ռուս խաղաղապահներին հայտնել են, թե Փաշինյանին վերջնաժամկետ են տվել՝ կա՛մ կբարձրաձայնի բանավոր պայմանավորվածությունների ընթացքում Ալիևին տված իր խոստումները, որ Սյունիքի Սև լճից իրենց հեռանալու դիմաց Ադրբեջանին է տալու Տավուշի մարզի 9-12 գյուղ և Տիգրանաշենը՝ Քյարքին, ինչպես նաև 2 միջանցք Սյունիքում, կա՛մ իրենք կհրաժարվեն բանակցություններից և կհիմնավորվեն Սև լճում։
Երեկ շուռնուխցիներին նաև տեղեկություններ էին հասել, որ ադրբեջանական սահմանակից համայնքներում զորքի տեղաշարժ կա։ Ի դեպ, եթե անգամ բավարարվի ադրբեջանական պահանջը, միևնույն է՝ զորքն ամբողջությամբ չի հեռանալու Սև լճից. մնալու են ՀՀ տարածքում` մոտ 200 հա-ի վրա, այդ հատվածում ադրբեջանցիներն ու հայերն ունենալու են 4-ական դիրք: Դիրքերում ռազմական ծառայությունն իրականացնելու են կանոնավոր բանակի ծառայողները, ովքեր զինված են լինելու միայն թեթև հրաձգային զենքերով»։

«Грапарак»: Продолжение трехсторонних переговоров под сомнением
Газета «Грапарак» пишет, что ситуация в районе Черного озера уже неделю остается без изменений. По сути, переговоры не дали результата – азербайджанцы ни на шаг не отступили, под сомнением также предстоящее сегодня продолжение трехсторонних переговоров.
«Вчера наши источники в Сюнике сообщили, что азербайджанцы сказали российским миротворцам, что дали крайний срок Пашиняну – либо он озвучит данные в ходе устных переговоров обещания Алиеву, что взамен ухода с территории Черного озера в Сюнике отдаст Азербайджану 9-12 сел Тавушской области  и Тигранашен – Кярки, а также 2 коридора в Сюнике, либо они откажутся от переговоров и обоснуются на Черном озере.
Накануне до жителей Шурнуха дошли сведения о том, что в азербайджанских приграничных общинах зафиксировано передвижение войск. Кстати, если даже азербайджанское требование будет удовлетворено, все равно, войско не уйдет полностью с территории Черного озера: останется на территории Армении, примерно на 200 га. На этом участке азербайджанцы и армяне будут иметь по 4 поста. На постах военную службу будут нести военнослужащие регулярной армии, которые будут вооружены только легким стрелковым оружием», - пишет газета.