Գևորգ Պետրոսյանը քաղաքականությունից դուրս կգա
ԱԺ պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը, Աժ լիազորությունների ավարտից հետո դադարեցնելու է քաղաքական գործունեությունը: Այդ մասին նա տեղեկացրել է Ֆեյսբուքյան գրառմամբ՝ նշելով, որ գերադասում է աշխատուժը տնօրինել գիտության ու իրավապաշտպան գործունեության ոլորտներում:
«Հաշվի առնելով երկրում քաղաքական առողջ մթնոլորտի բացակայության փաստը, ընդդիմության անվճռական ու անդեմ կեցվածքը, մերժելով երկրի համար օրհասական պահին նեղ քաղաքական պահանջմունքներին հագուրդ տալու մոտեցումը, գերադասում եմ աշխատուժս տնօրինել գիտության ու իրավապաշտպան գործունեության ոլորտներում:
Ես ժողովրդին խաբել չեմ կարող: Այլևս նպատակահարմար չեմ համարում քաղաքական ակտիվ գործունեությունս և իրազեկում եմ, որ Ազգային ժողովի լիազորությունների ավարտից հետո դադարեցնելու եմ քաղաքական գործունեությունս, իհարկե, պահպանելով կարծիք արտահայտելու սահմանադրական իրավունքս:

Геворк Петросян объявил об уходе из политики
Депутат парламента Армении Геворк Петросян оставит политическую деятельность после прекращения полномочий Национального Собрания. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook, отметив, что предпочитает работать в сфере науки и правозащитной деятельности.
«Учитывая факт отсутствия в стране здоровой политической атмосферы, нерешительное и безличное поведение оппозиции, отвергая преследование узколичных интересов в судьбоносный для страны момент, предпочитаю заниматься деятельностью в сфере науки и правозащитной деятельности.
Я не могу обманывать народ. Не считаю больше целесообразной свою активную политическую деятельность и сообщаю, что после прекращения полномочий Национального Собрания я оставлю политическую деятельность, конечно, сохранив за собой конституционное право свободно выражать мнение», - написал Геворк Петросян.