Ընդդիմության կողմից հրապարակված փաստաթուղթն, այո՛, այն միակ և եզակի փաստաթուղթն է, որն օրուկես կամ երկու օր մեր աշխատանքային շրջանառության մեջ է. Փաշինյան
Ես կոռեկտ չեմ համարել, որ կառավարությունը հրապարակի աշխատանքային փաստաթուղթը, որը քննարկումների փուլում է, ԱԺ արտահերթ նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բայց, քանի որ այն հրապարակվել է ընդդիմության կողմից, ասեմ, որ այո՛, դա այն միակ և եզակի փաստաթուղթն է, որն օրուկես կամ երկու օր մեր աշխատանքային շրջանառության մեջ է», - ասաց Փաշինյանը։
Փաշինյանը վստահեցրեց՝ չկա և չի կարող լինել ոչ մի գաղտնի հավելված։
Նրա խոսքով՝ այդտեղ ամենակարևոր դրույթն այն է, որ կողմերը պարտավորվում են՝ սահմանային իրադրությունները լուծում են ոչ թե զորքերի փոխադարձ շարժերով, այլ միայն դիվանագիտական, քաղաքական ճանապարհով։
Այսօր կառավարության նիստին ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ եթե Ադրբեջանը պայմանավորվածություններն իրագործի, թուղթը ստորագրելու է:

Никол Пашинян: Опубликованный оппозицией документ – это единственный документ, который уже полтора или два дня находится в обращении
Я не считаю корректным публиковать рабочий документ, который находится в стадии обсуждений, заявил сегодня на внеочередном заседании парламента и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян.
«Но поскольку он опубликован оппозицией, скажу, что да, это единственный документ, который уже полтора или два дня находится в обращении», - сказал Никол Пашинян.
Пашинян заверил, что нет, и не может быть никакого секретного приложения.
По его словам, самое важное положение, что стороны договариваются, что обстановка на границе решаются не за счет передвижения воск, а только дипломатическим политическим путем.