«Ընտրությանը մեկ ամիս է մնացել. իշխանությունները փորձում են արագ ինչ-որ պայմանավորվածություններ ձեռք բերել». Վանեցյանը կոչ է անում փողոց դուրս գալ (Տեսանյութ)
20/05/2021 20:30
Եկանք, հասանք այն ծուղակին, որը կոչվում է արտահերթ ընտրություն, կառավարության մոտ բողոքի ցույցի ժամանակ ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
«Մեկ ամիս է մնացել: Այս իշխանությունները փորձում են արագ ինչ-որ պայմանավորվածություններ ձեռք բերել, ինչ-որ ստորագրություններ դնել փաստաթղթերի տակ, որոնց հրապարակված մասը ես համարում եմ իրականությանը չհամապատասխանող: Մեր համոզմամբ, կա նաև քողարկված, գաղտնի մաս», - նշեց Վանեցյանը:
Նա նաև բարձրաձայնեց, որ ավելի քան 6 ամիս խոսվում է ՀՀ սուվերեն տարածքից, տարբեր գնահատակններով, շուրջ 7-8 գյուղ Ադրբեջանին հանձնելու մասին:
«Այս բանակցությունները վարելու է մի իշխանություն, որը նոյմեբրի 9-ին ստորագրեց կապիտուլյացիոն փաստաթուղթը: Այսօր էլի փաստաթուղթ է հայտնվել, որը էլի ստորագրվելու է, որի մասին ԱԳՆ ներկայացուցիչն ասում է, որ նախարարությունում տեղյակ չեն», - նկատեց նա:
Արթուր Վանեցյանը ժողովրդին կոչ արեց դուրս գալ փողոց: Ըստ նրա՝ առաջին խնդիրն իշխանությանը իշխանությունից քշելն է, այնուհետև պետք է ձևավորվի ազգային համաձայնության կառավարություն, որը պետք է բաղկացած լինի բացառապես ազգային ու պետական մտածելակերպով գործիչներից:

«До выборов остался месяц: власти пытаются быстро достичь каких-то договоренностей» – Артур Ванецян призывает граждан выйти на улицу
20/05/2021 22:07
Мы оказались в ловушке, которая называется внеочередные выборы, заявил сегодня в ходе акции протеста представитель блока «Честь имею», председатель партии «Родина» Артур Ванецян.
«Остался месяц. Эти власти пытаются быстро достичь каких-то договоренностей, поставить какие-то подписи под документами, опубликованная часть которых, как я считаю, не соответствует действительности. Мы убеждены, что есть также тайная, скрытая часть», - отметил Артур Ванецян.
Он также отметил, что уже больше 6 месяцев муссируются разговоры о том, что по различным оценкам, Азербайджану будут сданы около 7-8 сел, находящихся  на суверенной территории Республики Армения.
«Эти переговоры будет вести власть, которая 9 ноября подписала документ о капитуляции. Сегодня снова появился документ, который опять будет подписан и о котором представитель МИД заявляет, что не осведомлен», - отметил он.
Артур Ванецян призвал народ выйти на улицу. По его словам, первоочередная задача – это изгнать эту власть, потом должно быть сформировано правительство национального согласия, которое будет состоять исключительно из деятелей с национальным и государственным мышлением.