Հաստատեց, որ թշնամուն է հանձնելու Տավուշի գյուղերը, հաջորդիվ, վստահաբար, Սևանի ու Ջերմուկի սարերը. Միքայել Մինասյան
20/05/2021 12:45
Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ Հայաստանում կա ադրբեջանական մեկ գործակալ՝ Նիկոլ Փաշինյան անունով: Մեկնաբանելով առկա իրավիճակը՝ նա նաև մի քանի փաստ է արձանագրել:
«Գերագույն վիժվածքը հայտարարեց, որ կրկին գաղտնի բանակցում է և ստորագրելու է հերթական հակահայ փաստաթուղթը:
Փաստ 1. Նա կրկին ժողովրդից գաղտնի, միանձնյա որոշում է պետության ճակատագիրը՝ զիջելով Հայաստանի ինքնիշխանությունն ու հանձնելով արդեն Հայաստանը:
Փաստ 2. Նորից գաղտնի համաձայնվել է հերթական զիջումներին հօգուտ Ադրբեջանի:
Փաստ 3. Հաստատեց, որ իր թողտվությամբ թշնամին շարունակում է խորանալ և ամրանալ Հայաստանի տարածքում (250 հոգանոց ադրբեջանական զորքը դարձել է 500):
Փաստ 4. Հաստատեց, որ թշնամուն է հանձնելու Տավուշի գյուղերը, հաջորդիվ վստահաբար Սևանի ու Ջերմուկի սարերը:
Հ.Գ. Եթե երեկ չհրապարակեի փաստը, միայն ստորագրումից հետո ժողովուրդը կիմանար դրա մասին: Եթե «ծածկված տեքստն անհարգալից վերաբերմունք էր», հրապարակի՛ր չծածկվածը, վիժվա՛ծք, դու չէի՞ր հրապարակի հարթակից երդվում, որ ժողովրդի մեջքի հետևում ոչինչ չես ստորագրելու: Հրապարակի՛ր ստորագրելիքդ ու անպայման գաղտնի հավելվածն էլ հետը ու նաև Ալիևի հետ բանավոր պայմանավորվածություններդ:
Ինչ վերաբերում է ադրբեջանական գործակալների մասին դրա դուրս տվածին՝ իշխանությունը զավթելու առաջին օրից մարդ ու կնիկ Ադրբեջանի հետույքում եք. մեկդ Ղարաբաղի հարցի լուծումը Ադրբեջանի համար ընդունելի լինելու մասին էր քարոզում, մյուսդ Մեհրիբանին Արցախ չայ խմելու ու մուղամ լսելու էր հրավիրում՝ հայ ժողովրդին համոզելով, թե թշնամին «կիրթ ու կառուցողական» է: Դո՞ւ ես գործակալներից խոսում, ոչնչությո՛ւն:
Հայաստանում կա ադրբեջանական մեկ գործակալ՝ Նիկոլ Փաշինյան անունով, որը Ադրբեջանին նվիրեց Արցախը, Սյունիքի ու Գեղարքունիքի բարձունքները՝ շարունակական պարտության դատապարտելով երկիրը: Միայն Ադրբեջանի գործակալի վարչապետության պայմաններում թշնամին կարող էր Հայաստանի տարածքում հայ զինվորի ծեծել ու նվաստացնել և առանց խոչընդոտի զավթել տարածքներ: Միայն թուրքի կոշիկ լիզողը կարող է արդեն 6 ամիս դավաճան հայվանի պես ստորագրեր այն, ինչ դեմ են տալիս՝ հակառակ հայ ժողովրդի ու Հայաստանի շահի և հանուն սեփական աթոռի:
Հ.Գ.Գ. Անունս ինչի՞ չես տալիս, վախենո՞ւմ ես. ճիշտ ես անում նույնիսկ անունիցս վախեցի», - նշել է Մինասյանը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Միքայել Մինասյանը հրապարակել էր նոր փաստաթղթից մի հատված, որը պատրաստվում են ստորագրել ՀՀ վարչապետը, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահները։
Այսօր կառավարության նիստիին ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ Եթե Ադրբեջանը պայմանավորվածություններն իրագործի, թուղթը ստորագրելու է:

Подтвердил, что сдаст врагу села Тавушской области, поочередно также горы Севана и Джермука – Микаэл Минасян
20/05/2021 13:57
Бывший посол Армении при Святом Престоле Микаэл Минасян написал на своей странице в Facebook, что в Армении есть только один азербайджанский агент – это Никол Пашинян. Он также констатировал несколько фактов, прокомментировав создавшуюся ситуацию.
«Верховный выродок объявил о том, что опять ведет тайные переговоры и подпишет очередной антиармянский документ.
Факт 1. Он опять втайне от народа, единолично решает судьбу государства, уступая суверенитет Армении и сдавая уже Армению.
Факт 2. Опять тайно согласился пойти на очередные уступки в интересах Азербайджана.
Факт 3. Подтвердил, что при его попустительстве враг продолжает проникать вглубь территории Армении и укрепляться (250-тысячное азербайджанское войско достигло уже 500 тысяч).
Факт 4. Подтвердил, что сдаст врагу села Тавушской области, без колебаний, поочередно также горы Севана и Джермука.
P.S. Если бы вчера я не опубликовал факт, народ узнал бы об этом только после подписания. Если «закрытый текст был неуважительным отношением», то опубликуй незакрытый, выродок! Разве не ты клялся на площади, что за спиной народа ничего не подпишешь? Опубликуй то, что намерен подписать и обязательно вместе с тайным протоколом, а также свои устные договоренности с Алиевым.
Что касается его бреда об азербайджанских агентах, то с первого дня захвата власти вы –  муж и жена – находитесь в заднице у азербайджанцев: один пропагандирует приемлемое для Азербайджана урегулирование карабахского конфликта, другой приглашает Мехрибан в Арцах пить чай и слушать мухам, уговаривая армянский народ, что враг «образованный и конструктивный». И ты смеешь говорить об агентах, ничтожество!
В Армении есть один азербайджанский агент – это Никол Пашинян, подаривший Азербайджану Арцах, высоты Сюника и Гегаркуника – приговорив страну к постоянному поражению. Только в условиях премьерства агента Азербайджана враг мог избить и унизить армянского солдата на территории Армении и беспрепятственно захватить территории. Только лижущий ботинок турка может 6 месяцев как предатель скотина подписывать то, что ему подсовывают – ради собственного кресла и вопреки интересам армянского народа и Армении...
P.S.S. Почему не называешь мое имя? Боишься? Правильно делаешь, бойся даже моего имени», - написал Микаэл Минасян.
Напомним, ранее бывший посол Армении при Святом Престоле в Ватикане Микаэл Минасян накануне обнародовал проект документа, который собираются подписать главы Армении, Азербайджана и России.