Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակումը համապատասխանում է Հարավային Կովկասի բոլոր պետությունների շահերին. Միշուստին
20/05/2021 15:15
Լեռնային Ղարաբաղում զինադադարի մասին եռակողմ համաձայնագիրը նոր հնարավորություններ է ընձեռել Անդրկովկասի տարածաշրջանի զարգացման համար: Այդ մասին Մոսկվայում ադրբեջանցի գործընկեր Ալի Ասադովի հետ բանակցությունների ժամանակ հայտարարել է Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը:
«Տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակումը համապատասխանում է Հարավային Կովկասի բոլոր պետությունների շահերին», - Միշուստինի խոսքը մեջբերում է ТАСС-ը:
Ավելի վաղ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ պատրաստվում է նոր փաստաթուղթ ստորագրել Ռուսաստանի և Ադրբեջանի մասնակցությամբ եռակողմ բանակցությունների արդյունքներից հետո:

Unblocking of economic and transport communications corresponds to interests of all the South Caucasian countries – Russian PM
20/05/2021 15:27
Trilateral agreement on ceasefire in Nagorno Karabakh created new opportunities for the development of the Trans Caucasian region, Russia’s Prime Minister Mikhail Mishustin stated at the negotiations with Azeri counterpart in Moscow on Thursday.
“The unblocking of economic and transport communications corresponds to the interests of all the states of the South Caucasus,” TASS citied Mishustin as saying.
Earlier Armenia’s Acting Prime Minister Nikol Pashinyan stated that he is planning to sign a new document with Russia and Azerbaijan after the negotiations.