Խոզնավարը 2 կմ հեռավորության վրա է հակառակորդի դիրքերից. գյուղացիները զենք են պահանջում պաշտպանվելու համար (Տեսանյութ)
«Zangezur TV-ի նկարահանող խումբը մայիսի 20-ին եղել է Տեղ խոշորացված համայնքի Խոզնավար բնակավայրում։
Պաշտոնապես հաստատվել է տեղեկությունն այն մասին, որ հակառակորդը, Սև լճի տարածքում կրկին խախտելով Հայաստանի սահմանը, առաջ է եկել։ Թշնամին այդպիսով իր նշանառության տակ է առել Խոզնավարը, որ ընդամենը 2 կմ հեռավորության վրա է հակառակորդի դիրքերից։
Խոզնավարցիները առաջին հերթին զենք են պահանջում պաշտպանվելու համար։ Բնակիչներից մեկի խոսքով՝ լուրն իմանալուն պես մի ժամվա ընթացքում գյուղից տարհանել են կանանց և երեխաներին։
Համայնքապետարանից, սակայն, վստահեցնում են՝ Խոզնավար գյուղում իրավիճակը հանգիստ է։
«Ուշ երեկոյան համայնքի ղեկավար Ներսես Շադունցի գլխավորությամբ, բանակային կորպուսի և Տեղ գյուղի ջոկատի մեր սահմանապահները վերադարձել են ելման դիրքեր։ Ամեն ինչ արվում է, այն կայուն պահելու համար։ Այս պահին մեր վերահսկողության տակ են համայնքի բոլոր դիրքերը։ Բնակիչներն անցել են իրենց ամենօրյա աշխատանքներին», - նշված է տարածված հաղորդագրության մեջ։

Позиции врага на расстоянии 2 км от села Хознавар, жители требуют раздать им оружие для защиты
Съемочная группа «Zangezur TV» 20 мая побывала в населенном пункте Хознавар укрупненной общины Тех Сюникской области Армении.
Официально подтвердилось информация о том, что противник, нарушив границы Армении в районе Черного озера, продвинулся вперед. Таким образом, под прицелом врага оказалось село Хознавар, которое находится на расстоянии 2 км от позиций противника.
Жители села в первую очередь требуют раздать им оружие для защиты. По словам одного из жителей, как только они узнали о продвижении азербайджанских военных, из села были эвакуированы женщины и дети.
Однако в сельском муниципалитете заверяют, что в Хознаваре спокойная обстановка.
«Поздно вечером во главе с руководителем села Нерсесом Шадунцом, армейским корпусом и отрядом общины Тех наши границы были возвращены на исходные позиции. В настоящее время все позиции общины находятся под нашим контролем. Жители заняты повседневной работой», - отмечается в распространенном сообщении.