Խոզնավարը 2 կմ հեռավորության վրա է հակառակորդի դիրքերից. գյուղացիները զենք են պահանջում պաշտպանվելու համար (Տեսանյութ)
«Zangezur TV-ի նկարահանող խումբը մայիսի 20-ին եղել է Տեղ խոշորացված համայնքի Խոզնավար բնակավայրում։
Պաշտոնապես հաստատվել է տեղեկությունն այն մասին, որ հակառակորդը, Սև լճի տարածքում կրկին խախտելով Հայաստանի սահմանը, առաջ է եկել։ Թշնամին այդպիսով իր նշանառության տակ է առել Խոզնավարը, որ ընդամենը 2 կմ հեռավորության վրա է հակառակորդի դիրքերից։
Խոզնավարցիները առաջին հերթին զենք են պահանջում պաշտպանվելու համար։ Բնակիչներից մեկի խոսքով՝ լուրն իմանալուն պես մի ժամվա ընթացքում գյուղից տարհանել են կանանց և երեխաներին։
Համայնքապետարանից, սակայն, վստահեցնում են՝ Խոզնավար գյուղում իրավիճակը հանգիստ է։
«Ուշ երեկոյան համայնքի ղեկավար Ներսես Շադունցի գլխավորությամբ, բանակային կորպուսի և Տեղ գյուղի ջոկատի մեր սահմանապահները վերադարձել են ելման դիրքեր։ Ամեն ինչ արվում է, այն կայուն պահելու համար։ Այս պահին մեր վերահսկողության տակ են համայնքի բոլոր դիրքերը։ Բնակիչներն անցել են իրենց ամենօրյա աշխատանքներին», - նշված է տարածված հաղորդագրության մեջ։

Armenia's Khoznavar just 2km far from adversary's positions, residents demand weapon for defense
Zangezur TV visited on May 20 Khoznavar settlement of enlarged Tegh community of Armenia’s Syunik province.
The information that the adversary again violated Armenia’s border in the territory of Lake Sev has officially been confirmed. The enemy has taken under target Khoznavar which is just 2km away from adversary’s positions.
The residents of the settlement first of all demand weapon for defense. One of the residents said after learning the news the women and children of the settlement were evacuated in an hour.
The community office though assures that the situation in Khoznavar settlement is calm.
“Late in the evening head of the community Nerses Shadunts, border guards of army corpus and squad of Tegh village returned to their starting positions. Everything is being done to keep the situation stable. At this moment all the positions of the community are under our control. The residents passed to their routine,” the press release said.