Իմ տեղեկություններով՝ շարունակվում է օպերատիվ կապը Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև. Արթուր Վանեցյան
Մեր հասարակության մի մեծ հատված, ցավոք սրտի, չի գիտակցում, որ սպառնալիքն արդեն եկել ու հասել է բոլորի տուն, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Ընդդիմադիր ուժերն արել են ամեն ինչ, բայց ընդդիմադիր ուժերը չէին կարող գնալ ու ֆիզիկական հաշվեհարդար տեսնել իշխանության թևի ներկայացուցիչների հետ, քաղաքական առումով արել ենք ամեն ինչ, ինչ մեզնից կախված է», - ասաց նա։
Վանեցյանի խոսքով՝ քաղաքական ճնշումների արդյունքում է, որ հասել են արտահերթ ընտրությունների։
«Նիկոլ Փաշինյանը որևէ շանս չունի վերարտադրվելու ու հունիսի 20-ին ընդդիմությունը հաղթելու է ու ձևավորելու է իրապես պետական ու ազգային մտածելակերպ ունեցող իշխանություն», - ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահը։
Վանեցյանն ընդգծեց՝ պատերազմ կեղծողը հաստատ ընտրություններն էլ կփորձի կեղծել (նկատի ունի վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին-հեղ.)։
«Եթե հանկարծ նման փորձ արվի, շատ կոշտ դիմադրության կարժանանան այս իշխանությունները։ Պահն օրհասական է, սա լոկ խոսքեր չեն, մենք հիմա մոռացել ենք Արցախի մասին, արդեն չենք խոսում գերության մեջ գտնվող մեր տղաների մասին, այսօր, արդեն, խոսում ենք Սյունիք ու Գեղարքունիք ներխուժած ադբեջանական զորքին ինչ-որ մի կերպ ՀՀ տարածքից դուրս շպրտելու մասին», - ասաց նա:
ԱԱԾ նախկին տնօրենը նշեց, թե օրեր առաջ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ հաստատված փաստ է, որ Հայաստանում կան Ադրբեջանի գործակալներ։
«Հիմա հարց եմ տալիս՝ ընկեր կապիտուլյանտ, եթե Հայաստանում գործում են ադրբեջանական գործակալներ ու դա հաստատված փաստ է, ի՞նչ եք դուք անում, շարունակում եք թույլ տալ, որ այդ գործակալական ցանը գործի՞, ինչո՞ւ չեք ձերբակալում», - ասաց նա։
Վանեցյանը հայտարարեց, որ իր տեղեկություններով՝ շարունակվում է օպերատիվ կապը Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև։
«Հիմա եթե ես սկսեմ, նոր շոկային տեղեկություններ հայտնելով, ուշադրություն սևեռեմ մեր վրա, դա կլինի անլուրջ», - ասաց ԱԱԾ նախկին տնօրենը։

A big part of our society, unfortunately, do not realize that the threat has already come and reached everyone's, ex-director of NSS, leader of Homeland party Artur Vanetsyan stated at a news conference today.
"The opposition forces have done everything but the opposition forces cannot go and physically revenge the representatives of the authorities' wing. We did everything depending on us in political regard," he said.
Vanetsyan said the upcoming snap parliamentary elections are result of political pressures.
"Nikol Pashinyan has no chance of reproduction and the opposition will win the June 20 elections and form authority having state and national way of thinking," the leader of the party said.
Vanetsyan stressed that those who falsified war [Nikol Pashinyan] will try to falsify elections as well.
"If such attempt is made these authorities will face tough confrontation. It is a critical moment. And these are not just words, we have now forgotten about Artsakh, we are not speaking about our captured boys, today we are already speaking about withdrawing Azerbaijani troops - which infiltrated Syunik and Gegharkunik - from Armenia's territory," he said.
The ex-director of NSS stressed that recently Nikol Pashinyan stated that the existence of Azerbaijani agents in Armenia is a confirmed fact.
Vanetsyan asked if it is confirmed and they know it, why they continue letting the agent network operate, why they are not being arrested.
The leader of the Homeland party said according to the information he has, the operative communication between Armenia and Azerbaijan continues.