Նիկոլը Թուրքիայի ու Ադրբեջանի հետ գաղտնի, սեպարատ բանակցությունների մեջ է՝ շրջանցելով ու փաստի առաջ կանգնեցնելով Ռուսաստանին. Միքայել Մինասյան
25/05/2021 16:53
Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Թշնամու զորքը 13 օր է Հայաստանի տարածքում է և դա, ըստ էության, ոչ ոքի չի խանգարում, նեղություն չի տալիս, ոչ ոքի ազգային արժանապատվությունը չի խոցում, անվտանգության սպառնալիք չի դիտարկվում: Կրկնում եմ՝ ոչ մեկի։ Հայաստանում ամեն ինչ ընկալվում է նորմալ և ամեն ինչ նորմալ է: Եթե այդպես չլիներ, գոնե, մեղմ ասած, անհամաձայնություն կդրսևորվեր, իսկ թե ինչ էր լինում Հայաստանում մինչև 2018թ., երբ կտրում էին 1 ծառ, փակում էին 1 առու կամ կառուցում էին 1 գես, բոլորն են հիշում: Եվ դա նորմալ էր, իսկ հիմա «նորմալը» լռությունն է:
Երկիրը շարունակում է բնականոն ռիթմով ապրել և ինքնամոռաց շարժվել դեպի ընտրություն։ Բայց կա մեկը, ով թեթև անհարմարություն է զգում իր իսկ ստեղծած իրավիճակից։ Խոսքը Նիկոլի մասին է, որովհետև դժվար է քարոզարշավ անել, զզվելի ձայնով ղժղժալ «թալանի», Մոնումետնի տների մասին, երբ երկիրը զավթված է թշնամու կողմից, իսկ անվտանգության պատասխանատուն դու ես։ Նիկոլը վերջին անգամ քարոզարշավ արել է մայիսի 9-ին, իսկ դա իր համար մահացու է, քանի որ ժամանակն աշխատում է հենց իր դեմ։
Ի՞նչ էր նա փորձում անել, որ չստացվեց։
Հերթական անգամ գաղտնի, ժողովրդի մեջքի հետևում պատրաստվում էր ստորագրել դավաճանական նոր փաստաթուղթ, որի արդյունքում Հայաստանը հրաժարվում է Արցախից, թշնամուն է հանձնվում Հայաստանից նոր տարածքներ, ինչի դիմաց Ադրբեջանը հանում է զորքերը Սյունիքից ու Գեղարքունիքից։
Դրա համար պատրաստ էր ամեն ինչ. փաստաթուղթը, պայմանավորվածությունները, նախաստորագրությունը, ադրբեջանական քարոզչամեքենան փաստաթղթի ստորագրման կապակցությամբ նույնիսկ Ալիևի մամուլի ասուլիսի մասին էր հաղորդում։ Պլանը տապալվեց, գոնե թե մինչ այս պահը, բայց քարոզարշավը սպասել չի կարող։
Նիկոլը հիմա էլ ավելի է իջեցրել նշաձողն ու երեկ տեղեկացրել է, որ պատրաստ է ստորագրել Հայաստանի կապիտուլյացիայի նոր փաստաթուղթ, որն ունի մեկ նախապայման. թշնամու զորքը գոնե մինչև ընտրություն հետ քաշվի, որպեսզի ինքը կարողանա նորից գռզոյանման թալանչիների հետ ձեռք ձեռքի բռնած երգի «30 տարվա մասին» թշվառների սիրելի երգը: Հատկապես, որ դիմադրություն առանձնապես չկա, բոլորը համակերպվել են, Նիկոլի ընտանիքի քավորի եղբայրն էլ բառացի ասաց Տավուշից հանձնվելիքի մասին ու դեռ շնչում է։ Իսկ վերահաս արհավիրքի մասին բոլորը լուռ են։
Հ.Գ. Նիկոլը Թուրքիայի ու Ադրբեջանի հետ գաղտնի, սեպարատ բանակցությունների մեջ է՝ շրջանցելով ու փաստի առաջ կանգնեցնելով Ռուսաստանին:
Հ.Գ.Գ. Ինչ վերաբերում է 100 % հայանպաստ փաստաթղթի մասին հեքիաթին՝ փաստորեն, Ադրբեջանը զորք է մտցրել Հայաստան, որպեսզի ստիպի Նիկոլին ստորագրել այդ 100% հայանպաստ փաստաթուղթը և սպառնում է, որ միայն այդ պարագայում կհանի զորքը։ Վարագույր»։

Никол вступил в тайные, сепаратные переговоры с Турцией и Азербайджаном в обход России – Микаэл Минасян
25/05/2021 18:22
Бывший посол Армении при Святом Престоле Микаэл Минасян опубликовал запись на  своей странице в Facebook.
«Вражеское войско уже 13 дней находится на территории Армении и это, по сути, никому не мешает, не создает неудобств, не ущемляет ничье национальное достоинство, не рассматривается как угроза безопасности. Повторяю, никому. В Армении все воспринимается нормально и все нормально. Если бы это не было так, то мягко говоря, проявлялось бы какое-то несогласие. А что происходило в Армении до 2018 года, когда вырубали одно дерево, закрывали один ручей или строили одну ГЭС, все помнят. И это было нормально, а сейчас «нормально» молчание.
Страна продолжает жить в нормальном ритме и самозабвенно идти к выборам. Но есть один, кто, пожалуй, чувствует неудобство от созданной им же ситуации. Речь идет о Николе, потому что сложно проводить предвыборную кампанию, визжать мерзким голосом о «грабеже», особняках на «Монументе», когда страна захвачена врагом, а ответственным за безопасность являешься ты. Никол в последний раз проводил предвыборную агитацию 9 мая, а это для него смертельно, поскольку время работает именно против него.
А что он пытался сделать, что не получилось?
В очередной раз тайно, за спиной народа собирался подписать новый предательский документ, в результате которого Армения отказывалась от Арцаха, сдавала врагу новые территории Армении, а Азербайджан взамен выводил войска из Сюника и Гегаркуника.
Все было готово для этого: документ, договоренности, парафирование, азербайджанский агитпроп сообщал даже о пресс-конференции Алиева в связи с подписанием документа. План провалился, по крайней мере, до этого момента, но предвыборная кампания не может ждать.
Никол сейчас еще больше опустил планку и вчера сообщил, что готов подписать новый документ о капитуляции, в котором есть одно предусловие – войско врага должно быть выведено хотя бы до выборов, чтобы он, взявшись за руку с грзоподобными грабителями, снова смог петь любимую песню «о 30 годах» отверженных.  Особенно, когда нет особого сопротивления, все смирились, а брат крестного семьи Никола буквально заявил о сдаваемых селах Тавуша и еще дышит. И все молчат о надвигающейся катастрофе.
P.S. Никол вступил в тайные, сепаратные переговоры с Турцией и Азербайджаном – в обход России и поставив ее перед фактом.
P.S.S. Что касается сказки о документе, который на 100% в интересах Армении, то фактически, Азербайджан ввел войско в Армению, чтобы заставить Никола подписать этот 100-процентно в интересах Армении документ и угрожает, что выведет войска только в этом случае. Занавеска», - написал Микаэл Минасян.