Եթե նպատակ դրեցի, ձեզ ոչ մեկիդ հանգիստ չեմ տալու. Ռոբերտ Քոչարյան (Տեսանյութ)
Ես չեմ հիշում, որ կյանքում որևէ նպատակ դնեմ ու չհասնեմ դրան, այս մասին Արագածոտնում հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Կամ չպետք է դնեմ ու հանգիստ իմ կյանքով ապրեմ։ Բայց եթե նպատակ դրեցի, ձեզ ոչ մեկիդ հանգիստ չեմ տալու», - ասել է նա։
Քոչարյանն ընդգծել է՝ ընդունում է, որ ժամանակին անձամբ մեծ ուշադրություն չի դարձրել քաղաքական բարեփոխումներին։
«Այն ժամանակ պետբյուջեն ընդամենը 300 մլն դոլար էր, քաղաքական ռեֆորմների մասին խոսելու ժամանակը չէր, մարդիկ սոված էին, նրանց պետք էր աշխատանք տալ։ Երևի սխալ էր, այդ աշխատանքները պետք էր զուգահեռ տանել», - ասել է երկրորդ նախագահը։

Я всегда достигаю поставленной цели – Роберт Кочарян
Не помню, чтобы я ставил перед собой какую-то цель и не добивался ее, заявил сегодня второй президент Армении, лидер блока «Армения» Роберт Кочарян на встрече с Арагацотской области.
«Или я не должен ставить цели и жить спокойно. Но если я поставил цель, то никому из вас не дам покоя», - сказал он.
Роберт Кочарян подчеркнул, что признает, что в свое время не уделял политическим реформам много времени.
«Тогда госбюджет составлял всего 300 млн. драмов, тогда не время было говорить о политических реформах, люди были голодными, нужно было дать им работу. Наверное, это было неправильно, эти работы нужно было проводить параллельно», - сказал второй президент.