ՈւԵՖԱ-ն հաստատում է՝ «Ռեալը», «Բարսելոնան» և «Յուվենտուսը» կարող են հեռացվել եվրոպական մրցաշարերից
Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈՒԵՖԱ) գլխավոր քարտուղար Թեոդորոս Թեոդորիդիսը հաստատել է ԶԼՄ-ներում հայտնված այն տեղեկությունը, որ Մադրիդի «Ռեալը», «Բարսելոնան» և Թուրինի «Յուվենտուսը» կարող են բացառվել եվրագավաթներից:
Կազմակերպության ներկայացուցիչը նշել է, որ Սուպերլիգայի ստեղծողները «ստիպված կլինեն բախվել հետևանքների», եթե խախտեն կանոնները:
«Դա չի լինի ՈՒԵՖԱ-ի նախագահի (Ալեքսանդր Չեֆերին) կամ ՈՒԵՖԱ-ի Գործադիր կոմիտեի անձնական որոշում, դա նրանց հետ ոչ մի կապ չի ունենա: Ո՛չ նախագահը, ո՛չ էլ ես չեմ կարող ազդել դատական համակարգի աշխատանքի վրա», - Թեոդորիդիսի խոսքերը մեջբերում է Marca-ն:

В УЕФА подтвердили, что «Реал», «Барселону» и «Ювентус» могут исключить из еврокубков
Генеральный секретарь Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) Теодорос Теодоридис подтвердил появившуюся в СМИ информацию о том, что мадридский «Реал», «Барселону» и туринский «Ювентус» могут исключить из еврокубков.
Представитель организации заявил, что создателям Суперлиги «придется столкнуться с последствиями», если они нарушили правила.
«Это не будет личным решением президента УЕФА (Александера Чеферина) или исполкома УЕФА, это не будет иметь ничего общего с ними. Ни президент, ни я не можем повлиять на работу судебных органов», — цитирует Теодоридиса Marca.