Եթե նպատակ դրեցի, ձեզ ոչ մեկիդ հանգիստ չեմ տալու. Ռոբերտ Քոչարյան (Տեսանյութ)
Ես չեմ հիշում, որ կյանքում որևէ նպատակ դնեմ ու չհասնեմ դրան, այս մասին Արագածոտնում հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Կամ չպետք է դնեմ ու հանգիստ իմ կյանքով ապրեմ։ Բայց եթե նպատակ դրեցի, ձեզ ոչ մեկիդ հանգիստ չեմ տալու», - ասել է նա։
Քոչարյանն ընդգծել է՝ ընդունում է, որ ժամանակին անձամբ մեծ ուշադրություն չի դարձրել քաղաքական բարեփոխումներին։
«Այն ժամանակ պետբյուջեն ընդամենը 300 մլն դոլար էր, քաղաքական ռեֆորմների մասին խոսելու ժամանակը չէր, մարդիկ սոված էին, նրանց պետք էր աշխատանք տալ։ Երևի սխալ էր, այդ աշխատանքները պետք էր զուգահեռ տանել», - ասել է երկրորդ նախագահը։

Leader of “Armenia” bloc Robert Kocharyan stated in Armenia’s Aragatsotn province that he always reaches his goal.
“I always reach the goal I put. Either I shouldn’t put it and live camly. But if I do, I will not leave anyone calm,” he said.
Kocharyan stressed that he accepts that in time he personally did not pay attention to the political reforms.
“At that time the state budget was just 300 million USD and it was not the time for political reforms, people were hungry they needed work. It was a mistake, these works should have been carried out in parallel with it,” the second president said.