«Շիրակ» օդանավակայանի աշխատանքները ժամանակավորապես կդադարեցվեն. իրականացվելու են շինարարական աշխատանքներ
Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում սույն թվականի հուլիսի 15-ից սեպտեմբերի 15-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացվելու են պլանային վերանորոգման աշխատանքներ, մասնավորապես, իրականացվելու է վազքուղու ամբողջական նորոգում:
Նշենք, որ օդանավակայանի վազքուղին վերջին անգամ կապիտալ նորոգվել էր 2007թ.-ին: Շինարարական աշխատանքների ընթացքում ժամանակավորապես կդադարեցվեն օդանավակայանի աշխատանքները, որի մասին Քաղաքացիական ավիացիայի միջազգային կազմակերպության (ICAO) պահանջների համաձայն նախապես տեղեկացվել է համապատասխան ավիացիոն մարմիններին:
Մամուլում տարածված տեղեկատվության վերաբերյալ, թե Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում իրականացվում են շինարարարական աշխատանքներ, որպեսզի օդանավակայանը ծառայի նաև ռազմական օդանավերի համար, ցանկանում ենք նշել, որ օդանավակայանի աերոդրոմը համարվել և շարունակում է համարվել համատեղ բազավորման աերոդրոմ ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի և ՀՀ պաշտպանության նախարարության ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռների և ուղղաթիռների համար:
Հիշեցնենք, որ Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանը գործում է 1961 թվականից և երկրորդն է Հայաստանի Հանրապետությունում:

"Shirak" airport operation will be temporarily suspended; construction works will be carried out
From July 15 to September 15 of this year planned renovation works will be carried out at Gyumri "Shirak" airport, namely, a complete repair of the runway will be carried out. Please note, that the runway has been thoroughly renovated in 2007.
During the construction works, the airport operation will be temporarily suspended, on which the relevant aviation authorities have been notified in advance in accordance with requirements of the International Civil Aviation Organization (ICAO).
Regarding information widespread in the press that construction works are being carried out at Gyumri "Shirak" airport, so that the airport can be used for military aircrafts as well, we would like to mention that the airport was and is considered to be a joint base for RA Civil Aviation and RA Ministry of Defense Air Force aircrafts and helicopters.
We would also like to remind that “Shirak” airport of Gyumri has been operating since 1961 and it is the second one in the Republic of Armenia.