Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վիլեն Գալստյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Վիլեն Գալստյանի մահվան կապակցությամբ:
Սերժ Սարգսյանը իր խորին ցավակցությունը և զորակցությունն է հայտնել Գալստյանների ընտանիքին, հարազատներին, նրա արվեստի բազում երկրպագուներին և Ա.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի գործընկերներին:
Նախագահը բարձր է գնահատել հայ և համաշխարհային դասական պարարվեստի զարգացման ու տարածման գործում Վիլեն Գալստյանի անցած բեղմնավոր ուղին, որը նշանավորվել է բազում ձեռքբերումներով:

Serzh Sargsyan offers condolences on passing of Vilen Galstyan
Third President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan sent a condolence cable on the demise of People’s Artist of the Republic of Armenia Vilen Galstyan.
Serzh Sargsyan expressed his deep condolences and sympathy to the Galstyan family, Vilen Galstyan’s relatives and friends, the numerous fans of his art, as well as to his colleagues from the National Academic Opera and Ballet Theater after A. Spendiaryan.
The President praised Vilen Galstyan’s fruitful path in the development and dissemination of Armenian and world classical dance, which was marked by many achievements.