«Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական քարոզարշավը մարզերում մեկնարկել է Տավուշից
Այսօրվանից մեկնարկել է Հայաստանի հանրապետական կուսակցության և «Հայրենիք» կուսակցության ձևավորած «Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական քարոզարշավը հանրապետության մարզերում:
Քարոզարշավի առաջին օրը դաշինքը գլխավորող Արթուր Վանեցյանը թիմակիցների հետ եղել է Տավուշի մարզում։ Նա Դիլիջանում հանդիպում է ունեցել բնակիչների հետ, ներկայացրել դաշինքի նախընտրական ծրագրի հիմնական դրույթները, պատասխանել բնակիչներին հուզող հարցերին:
Տավուշցիներին առավելապես հետաքրքրել են «Պատիվ ունեմ» դաշինքի մոտեցումներն ու լուծման առաջարկները՝ կապված մեր երկրի անվտանգության, սահմանամերձ համայնքերի պաշտպանվածության ու հետագա զարգացման, Արցախի հիմնախնդրի լուծման, մեր պետության և Ադրբեջանի միջև սահմանագծման և սահմանազատման աշխատանքների, գերիների վերադարձման հետ:
Արթուր Վանեցյանը հանդիպման մասնակիցներին անվտանգության ամրապնդման համատեքստում ներկայացրել է նաև իր գլխավորած դաշինքի պատկերացումները ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխման վերաբերյալ:

Блок «Честь имею» начал предвыборную агитацию с Тавушской области Армении
Сформированный Республиканской партией Армении и партией «Родина» блок «Честь имею» сегодня начал предвыборную агитацию в областях республики.
В первый день агитации представители блока «Честь имею» во главе с лидером блока Артуром Ванецяном побывали в Тавушской области. В ходе встречи с жителями города Дилижан Артур Ванецян представил основные положения предвыборной программы блока «Честь имею» и ответил на волнующие граждан вопросы.
Жителей области в основном интересовал подходы блока «Честь имею» к вопросам, связанным с безопасностью, защитой приграничных сел, дальнейшим развитием, решением вопроса Арцаха, делимитацией и демаркацией между Арменией и Азербайджаном, возвращением пленных.
В контексте укрепления безопасности Артур Ванецян представил участникам встречи видение и подходы возглавляемого им блока к реформам Вооруженных сил Армении.