«Հայաստան» դաշինքն այն ուժն է, որը փորձ ու գիտելիք ունի, և մեկ անգամ Հայաստանում, մեկ անգամ էլ Արցախում ապացուցել է, որ կարող է իրավիճակ փոխել. Ռոբերտ Քոչարյան
07/06/2021 11:36
Երկրում տնտեսական վիճակը գահավիժում է, ունենք խորը անկում, գործազրկության, աղքատության շեշտակի աճ, և այս ամենից բխում է արտագաղթի տագնապալի աճ, Սյունիքի մարզի Ագարակ քաղաքում բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտարարեց «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը։
«4 ամսում 80 հազար մարդ, սա բացասական սալդոն է մեր միգրացիայի։ Այսպիսի ցուցանիշ Հայաստանում չի եղել վերջին 25 տարում։ Սա ահազանգ է, որ մենք ինչ-որ բան պետք է անենք, և սա նշանակում է, որ ձեզանից յուրաքանչյուրն ինչ-որ բան պետք է անի հունիսի 20-ին՝ կանգնեցնել այս վիճակը, փոխել այն մարդկանց, քաղաքական թիմը, որը երկիրը հասցրել է այս վիճակին և ընտրել նրանց, ովքեր ի վիճակի են երկիրն այս փոսից հանել», - հայտարարեց Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նա ասաց, որ «Հայաստան» դաշինքն այն ուժն է, որը փորձ ու գիտելիք ունի, և մեկ անգամ Հայաստանում, մեկ անգամ էլ Արցախում ապացուցել է, որ կարող է իրավիճակ փոխել։
«Եթե ձեր վստահության քվեն տաք մեզ, ապա վստահ եղեք, որ ամեն ինչ լավ է լինելու և մենք գնալու ենք դեպի ուժեղ Հայաստան», - ասաց Քոչարյանը։

Armenia bloc is the force that can change the situation - Kocharyan meets supporters in Armenia's Agarak town
07/06/2021 11:54
The economy is dropping in the country and a deep decline, unemployment, sharp growth of poverty, alarming growth of emigration is being recorded, candidate of Armenia bloc Robert Kocharyan stated today at the meeting with the residents of Agarak town of Armenia’s Syunik province.
“Eighty thousand people in 4 months – this is the negative balance of our migration. There was no such index in Armenia for the past 25 years. This is an alarm that we should do something. This means that each of you must do something on June 20 to stop this situation, change the people, the political team that brought the country to this condition and elect those who are able to take this country out from this hole,” Kocharyan stated.
He stressed that Armenia bloc is the force that has experience and knowledge and once in Armenia and once in Artsakh proved that it can change the situation.
“If you give the vote of trust to us, be sure that everything will be ok, and we will head to strong Armenia,” Kocharyan said.