Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Էդմոն Մարուքյանի հետ. խոսել են ներքաղաքական իրավիճակից
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ:
Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը վերջին տարիներին իր դերակատարումն է ունեցել մեր երկրի քաղաքական կյանքում, ինչը չափազանց գնահատելի է:
Նշվել է, որ «Լուսավոր Հայաստան»-ը մեկն էր այն քաղաքական ուժերից, որ երկրում ստեղծված ճգնաժամը հաղթահարելու համար ի սկզբանե պաշտպանեց արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման գաղափարը, ինչը կարևոր որոշում էր պետության կայունության ու ապագայի տեսանկյունից: Հանրապետության նախագահը հույս է հայտնել, որ թեև արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքներով «Լուսավոր Հայաստանը» չի մտնում Ազգային ժողով, այդուհանդերձ, կուսակցությունը ակտիվ գործունեություն կծավալի նաև խորհրդարանից դուրս՝ ի նպաստ երկրի զարգացման ու առաջընթացի:
Խոսելով իրենց առաջիկա ծրագրերի մասին՝ Էդմոն Մարուքյանը մասնավորապես ասել է, որ «Լուսավոր Հայաստան»-ը շարունակելու է ներկայացնել ու պաշտպանել իրենց դավանած արժեքներն ու գաղափարները:

Armenia’s president Armen Sarkissian met today with the leader of Bright Armenia party Edmon Marukyan.
The president noted that during the recent years the Bright Armenia party had its role in the political life of the country which he said is extremely appreciated.
It has been stressed that Bright Armenia is one of the political forces which backed the idea of conduction snap parliamentary elections in Armenia to overcome the crisis created in the country which was an important decision from the viewpoint of the stability and the future of the state.
Armenia’s president expressed hope that though with the preliminary results of the elections Bright Armenia does not enter the National Assembly, the party will actively work outside of the parliament for the benefit of the country’s development and progress.
Speaking about their upcoming programs Edmon Marukyan said that Bright Armenia will continue presenting and defending the values and ideas they believe in.