Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Գագիկ Ծառուկյանի հետ. նախագահը կարևոր է համարել ԲՀԿ քաղաքական փորձը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ:
Նախագահ Սարգսյանն ընդգծել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության դերը մեր երկրի քաղաքական կյանքում, գնահատելի համարել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ կուսակցության արտահայտած կառուցողական դիրքորոշումը՝ հույս հայտնելով, որ նոր խորհրդարանում ներկայացված չլինելը չի ազդի կուսակցության քաղաքական գործունեության և ակտիվության վրա:
Նախագահը կարևոր է համարել ԲՀԿ քաղաքական փորձն ի շահ Հայաստանի Հանրապետության ծառայեցնելը և համոզմունք հայտնել, որ որպես արտախորհրդարանական ուժ «Բարգավաճ Հայաստան»-ը կշարունակի իր ակտիվ ներգրավվածությունը ունենալ քաղաքական գործընթացներում:

Армен Саркисян встретился с председателем партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном
Президент республики Армен Саркисян встретился с председателем партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном, сообщает пресс-служба президента Армении.
Президент Саркисян подчеркнул роль партии «Процветающая Армения» в политической жизни нашей страны, счёл ценной конструктивную позицию партии по поводу проведения внеочередных парламентских выборов, выразив надежду, что тот факт, что партия не представлена в новом парламенте, не подействует на политическую деятельность и активность партии.
Президент счёл важным, чтобы ППА своим политическим опытом служила Республике Армения, и выразил уверенность, что как внепарламентская сила «Процветающая Армения» будет участвовать в политических процессах.