Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Գագիկ Ծառուկյանի հետ. նախագահը կարևոր է համարել ԲՀԿ քաղաքական փորձը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ:
Նախագահ Սարգսյանն ընդգծել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության դերը մեր երկրի քաղաքական կյանքում, գնահատելի համարել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ կուսակցության արտահայտած կառուցողական դիրքորոշումը՝ հույս հայտնելով, որ նոր խորհրդարանում ներկայացված չլինելը չի ազդի կուսակցության քաղաքական գործունեության և ակտիվության վրա:
Նախագահը կարևոր է համարել ԲՀԿ քաղաքական փորձն ի շահ Հայաստանի Հանրապետության ծառայեցնելը և համոզմունք հայտնել, որ որպես արտախորհրդարանական ուժ «Բարգավաճ Հայաստան»-ը կշարունակի իր ակտիվ ներգրավվածությունը ունենալ քաղաքական գործընթացներում:

Armenia President meets PAP leader, emphasizes party’s role in political life of the country
Armenia’s President Armen Sarkissian met today with the leader of the Prosperous Armenia party Gagik Tsarukyan.
The president emphasized the role of the party in the political life of the country, appreciated its constructive position over conduction of snap parliamentary elections, voicing hope that not being represented in the parliament will not affect the political activity of the party.
Sarkissian emphasized the political experience of the PAP for the benefit of Armenia and voiced conviction that the party will continue having active involvement in the political processes in the country.
During the meeting the interlocutors also exchanged ideas over the domestic political situation in the country.