Պորտուգալիան լքել է Եվրո-2020-ը՝ չորս խաղում ընդամենը մեկ հաղթանակով
Բելգիայի հավաքականը Եվրոպայի 2020 թվականի առաջնության 1/8 եզրափակչում Պորտուգալիայի հավաքականից ուժեղ է գտնվել:
Այսպիսով, Եվրոպայի գործող չեմպիոնը լքել է մրցաշարը՝ չորս խաղում մեկ հաղթանակ տանելով, առաջին տուրում Ֆերնանդո Սանթուշի սաները 3:0 հաշվով պարտության են մատնել Հունգարիայի հավաքականին: Հետո պորտուգալացիները զիջել են գերմանացիներին (2:4) ու ոչ-ոքի խաղացել Ֆրանսիայի ազգային հավաքականի հետ:
Հիշեցնենք, որ Բելգիա - Պորտուգալիա հանդիպումը կայացել է իսպանական Սեվիլայում՝ «Դե լա Կարտուխա» մարզադաշտում, հանդիսատեսի սահմանափակ քանակով և ավարտվել «կարմիր սատանաների» հաղթանակով՝ նվազագույն 1:0 հաշվով:

Португалия покинула Евро-2020 всего с одной победой в четырех матчах
Сборная Бельгии оказалась сильнее национальной сборной Португалии в матче 1/8 финала чемпионата Европы — 2020.
Таким образом, действующие чемпионы Европы покинули турнир, добыв одну победу в четырех матчах — в первом туре подопечные Фернанду Сантуша разгромили сборную Венгрии со счетом 3:0. Далее португальцы уступили немцам (2:4) и сыграли вничью с национальной командой Франции.
Напомним, что встреча Бельгия — Португалия прошла в испанской Севилье на стадионе «Де ла Картуха» при ограниченном количестве зрителей и завершилась победой «красных дьяволов» с минимальным счетом 1:0.
Единственный гол был забит в концовке первого тайма — Торган Азар с передачи Томаса Менье открыл счет в матче.