Ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով 4 քաղաքական ուժի դիմումների դատաքննությանը կմասնակցի նաև «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը
07/07/2021 10:57
Ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով 4 քաղաքական ուժի դիմումների դատաքննությանը Սահմանադրական դատարանում Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ներգրավվել է որպես երրորդ անձ։
««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, սեփական դիմումի հիման վրա, ՍԴ աշխատակարգային որոշմամբ, ներգրավվել է որպես երրորդ անձ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2021 թվականի հունիսի 27-ի` «Հայաստանի
Հանրապետության Ազգային ժողովի 2021 թվականի հունիսի 20-ի արտահերթ ընտրությունների արդյունքներն ամփոփելու մասին» թիվ 184-Ա որոշման հետ կապված վեճի վերաբերյալ» միավորված գործով դատավարությանը», - այս մասին հայտարարել է Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Ռուստամ Բադասյանը։
Նա նշել է, որ առաջիկայում կներկայացվի ՔՊ իրավական դիրքորոշումը ներկայացված դիմումների կապակցությամբ։

Партия «Гражданский договор» привлечена в качестве третьей стороны на судебном заседании КС по делу о результатах выборов в Армении
07/07/2021 10:55
Партия «Гражданский договор» на основании собственного заявления привлечена в качестве третьей стороны на судебном заседании КС по объединенному делу о результатах внеочередных выборов в парламент Армении.
Как сообщил и.о. министра юстиции Армении Рустам Бадасян, партия представит свою позицию по представленным обращениям.
Напомним, что в КС обратились возглавляемый экс-президентом Армении Робертом Кочаряном блок "Армения", сформированный вокруг экс-президента Армении Сержа Саргсяна блок "Честь имею", партии "Зартонк" и "Армянская родина".