Մեծ Բրիտանիայում Իտալիայի հետ խաղից հետո անկարգությունների հետևանքով վիրավորվել է 19 ոստիկան
Մեծ Բրիտանիայում ՈՒԵՖԱ-ի Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում Իտալիայի հետ խաղից հետո անկարգությունների հետևանքով ոստիկանության 19 աշխատակից է վիրավորվել: Նրանք փորձում էին դադարեցնել երկրպագուների միջև ծեծկռտուքը, հաղորդում է The Daily Express-ը՝ վկայակոչելով բրիտանական ոստիկանությունը:
«Եվրո 2020-ի եզրափակչում մեր ոստիկանության գործողությունները մոտենում են ավարտին: Շնորհակալություն տասնյակ հազարավոր երկրպագուներին, որոնք լավ տրամադրություն ցուցաբերեցին և իրենց պատասխանատու պահեցին: Օրվա ընթացքում մենք ձերբակալեցինք 49 մարդու տարբեր իրավախախտումների համար», - գրել է ոստիկանությունը Twitter-ում:
Ոստիկանությունը պարզաբանել է, որ հիմնական բախումները տեղի են ունեցել Լոնդոնի «Ուեմբլի» մարզադաշտի մոտակայքում:
«Ցավոք, մեր 19 սպաները վիրավորվել են, երբ բախվել են անկայուն ամբոխի հետ: Սա միանգամայն անընդունելի է», - ասել են ոստիկանությունից:
Ավելի վաղ Եվրո եզրափակչից հետո ռասայական վիրավորանքների էին ենթարկվել Անգլիայի սևամորթ ֆուտբոլիստները:

В Великобритании 19 полицейских ранены в результате беспорядков после матча с Италией
В Великобритании, в результате беспорядков после матча с Италией в финале Чемпионата Европы по футболу, 19 полицейских оказались ранены, останавливая драки болельщиков, сообщает The Daily Express со ссылкой на британскую полицию.
«Наша полицейская операция в финале Euro2020 близится к завершению. Спасибо десяткам тысяч фанатов, которые проявили хорошее настроение и вели себя ответственно. В течение дня мы арестовали 49 человек за различные правонарушения. Офицеры будут работать всю ночь», — написали представители полиции в Twitter.
Полицейские уточнили, что основные столкновения произошли возле стадиона Уэмбли в Лондоне.
«К сожалению, 19 наших офицеров получили ранения, когда столкнулись с нестабильной толпой. Это совершенно недопустимо», — заявили в полиции.