Քաղաքական հետապնդումները շարունակվում են, սա կապում ենք առաջիկայում սպասվող Հայաստանի համար ցավոտ լուծումների հետ. «Հայաստան» դաշինք (Տեսանյութ)
Նա հիշեցրեց, որ երկու ամսով կալանավորվել են Մեղրի համայնքի արդեն նախկին ղեկավար Մխիթար Զաքարյանը և Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանը։
«ԿԸՀ միջնորդություն է ներկայացվել՝ Սիսիանի համայնքապետ Արթուր Սարգսյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու վերաբերյալ։ Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի նկատմամբ նույնպես իրականացվում է քրեական հետապնդում։ Այս ամենը շատ ավելի խորքային արմատներ ունի, քան կարող է թվալ։ Թվում է, թե վրեժխնդրություն է։ Այո՛, այդ գործոնն էլ կա։ Մեր գնահատմամբ սա քաղաքական հետապնդում է», - ասաց Վահե Հակոբյանը։
«Հայաստան» դաշինքի ՀՅԴ-ական անդամ Իշխան Սաղաթելյանն էլ ասաց, որ շարունակվում է երկրի դիմադրողականությունը կոտրելու քաղաքականությունը։
«Այն բոլոր ուժերն ու անհատները, որոնք ազգային դիմադրողականության պահպանողն են, փորձում են իրենց մեկուսացնել և շարքից հանել։ Պատահական չէ, որ այս ամենը տեղի է ունենում Սյունիքում և Տավուշում, բանակից հեռացնում են լավագույն զինվորականներին։ Պատահական չէ, որ պատերազմի ընթացքում Սյունիքի ինքնապաշտպանությունը կազմակերպած համայնքների ղեկավարներին փորձում են ձերբակալել ու կալանավորել։ Այս ամեն ինչը նաև մենք կապում ենք առաջիկայում սպասվող Հայաստանի համար ցավոտ լուծումների հետ», - ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։

Political persecutions continue agreed with painful solutions Armenia is to face – "Armenia" bloc
Members of Reviving Armenia party council are being persecuted in post-electoral Armenia, ex-governor of Syunik, member of "Hayastan" bloc Vahe Hakobyan said at a news conference on Tuesday.
He mentioned the arrests of former mayor of Armenia's Meghri Mkhitar Zakaryan and head of Kajaran community Manvel Paramazyan.
"A petition has been submitted to Central Electoral Commission to strip off Sisian community head Artur Sargsyan of immunity. Criminal persecutions are carried out against Goris mayor Arush Arushanyan as well. All this have deeper roots than it may seem. It seems a revenge, yes, there is such factor too…We assess it as political persecution,” Hakobyan said.
ARF-D member of "Armenia" bloc Ishkhan Saghatelyan said the policy of breaking the country's resistance continues.
"They are trying to isolate and remove from the rows all those forces and individuals who are the protectors of the national resistance. It is not accidental that it all takes place in Syunik and Tavush. They are removing all the best military from the army. It is not accidental that they are trying to arrest the leaders of communities who organized Syunik's self-defense. We also tie all this with the painful solutions Armenia will face in near future," Saghatelyan said.