ՊԲ-ն հերքում է. Ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել Շուշիի մատույցներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ
14/07/2021 12:52
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր հուլիսի 13-ին՝ ժամը 21:34-21:45-ի սահմաններում ՊԲ ստորաբաժանումները գնդացիրներով և ինքնաձիգերով կրակ են բացել Շուշիի մատույցներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում, հայտնում են պաշտպանության բանակից։
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, հավատարիմ մնալով ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, շարունակում են հետևել հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և չեն դիմում իրավիճակն ապակայունացնող գործողությունների:

Минобороны Карабаха опровергает сообщения Баку об обстрелах города Шуши
Министерство обороны Республики Арцах опровергло заявление Баку об обстреле позиций в направлении города Шуши.
«Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 13 июля в районе 21:34-21:45 подразделения Армии обороны открыли огонь по позициям азербайджанской армии на подступах к городу Шуши из пулеметов и автоматов, не соответствует действительности. Подразделения Армии обороны привержены достигнутым договоренностям, продолжают соблюдать режим перемирия и не прибегают к действиям, которые могут дестабилизировать ситуацию», - заявили в Минобороны Карабаха.