Մառախուղի պատճառով կորած ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողի և վարորդի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են
Հուլիսի 14-ին մառախուղի պատճառով կորած զինծառայող Արթուր Նալբանդյանի և վարորդ Արամայիս Տոռոզյանի որոնողական աշխատանքները դեռ շարունակվում են։
«Այս պահին նորություն դեռ չկա: Երեկ ամբողջ օրը որոնողա-փրկարարական աշխատանքներն ընթացել են եղանակային բարդ պայմաններում», - այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
ՊՆ-ից տեղեկացրեցին, որ որոնողա-փրկարարական աշխատանքներն այսօր շարունակվում են:
Ավելի վաղ Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդել էր, որ ռուսական կողմի միջնորդությամբ, Ադրբեջանի ԶՈՒ ներկայացուցիչների հետ քննարկվում է Ա. Նալբանդյանի և Ա. Տոռոզյանի՝ ադրբեջանական տարածքում հայտնվելու հավանականությունը։

Работы по поиску пропавших из-за тумана двух армянских военнослужащих продолжаются
Работы по поиску пропавших из-за тумана 14 июля двух военнослужащих ВС Армении – Артура Налбандяна и Арамаиса Торозяна – продолжаются.
«На данный момент новостей нет. Вчера весь день поисково-спасательные работы велись в сложных погодных условиях», - сообщили Aysor.am в министерстве обороны Армении.
В оборонном ведомстве также отметили, что сегодня поисково-спасательные работы продолжаются.
Ранее министерство обороны сообщило, что при посредничестве российской стороны с представителями ВС Азербайджана обсуждается вероятность нахождения А.Налбандяна и А.Торозяна на азербайджанской территории.