Մառախուղի պատճառով կորած ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողի և վարորդի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են
Հուլիսի 14-ին մառախուղի պատճառով կորած զինծառայող Արթուր Նալբանդյանի և վարորդ Արամայիս Տոռոզյանի որոնողական աշխատանքները դեռ շարունակվում են։
«Այս պահին նորություն դեռ չկա: Երեկ ամբողջ օրը որոնողա-փրկարարական աշխատանքներն ընթացել են եղանակային բարդ պայմաններում», - այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
ՊՆ-ից տեղեկացրեցին, որ որոնողա-փրկարարական աշխատանքներն այսօր շարունակվում են:
Ավելի վաղ Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդել էր, որ ռուսական կողմի միջնորդությամբ, Ադրբեջանի ԶՈՒ ներկայացուցիչների հետ քննարկվում է Ա. Նալբանդյանի և Ա. Տոռոզյանի՝ ադրբեջանական տարածքում հայտնվելու հավանականությունը։

Rescue and search operation of the missing Armenian soldier and driver continues
The rescue and search works of the soldier Artur Nalbandyan and driver Aramayis Torozyan gone missing from July 14 due to the fog continue.
"There is no information as of the moment. Yesterday the whole day the rescue and search works proceeded in difficult weather conditions," Armenia's Defense Ministry official told Aysor.am.
Today the works continue.
It has been reported that negotiations were being held with the Azeri side with the brokering of the Russian one on discussing the possibility that the two Armenians appeared in Azeri territory.