Վերաքննիչի դատավոր Սերգեյ Մարաբյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու հարցի վերաբերյալ միջնորդության քննությունը հետաձգվել է․ ԲԴԽ
23/08/2021 17:47
Այսօր ՝ օգոստոսի 23-ին, ԲԴԽ-ում հետաձգվեց Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Սերգեյ Մարաբյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու հարցի վերաբերյալ միջնորդության քննությունը:
Կողմերը չէին ներկայացել նիստին՝ միջնորդելով հետաձգել այն:
Խորհուրդը որոշեց հաջորդ նիստը նշանակել սեպտեմբերի 6-ին, ժամը՝ 16.30-ին:
Դատավորին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու հարցով միջնորդությունը ԲԴԽ-ին է ներկայացրել Արդարադատության նախարարությունը:

Рассмотрение ходатайства о привлечении к дисциплинарной ответственности судьи Сергея Марабяна отложено – Высший судебный совет
23/08/2021 18:10
Сегодня, 23 августа, в Высшем судебном совете отложено рассмотрение ходатайства по вопросу привлечения к дисциплинарной ответственности судьи Апелляционного уголовного суда Сергея Марабяна.
Стороны не явились на заседание, представив ходатайства о его переносе.
Высший судебный совет решил назначить заседание на 6 сентября, в 16:30.
Ходатайство по вопросу привлечения к дисциплинарной ответственности представлено в Высший судебный совет министерством юстиции.