Սովորենք ՀՀ բոլոր մարզերի, հատկապես Գեղարքունիքի, Արարատի, Սյունիքի, Տավուշի գրունտային ճանապարհնե՞րը․ Արթուր Վանեցյան
30/08/2021 18:04
Ես դեմ եմ ռազմական գործողություններին, ես դեմ եմ պատերազմին, ես պաշտպանում եմ խաղաղության օրակագը, բայց խաղաղությունը պետք է լինի արժանապատիվ՝ ոչ միայն Ադրբեջանի, այլ նաև Հայաստանի և Արցախի շահերը հաշվի առնելով, լրագրողների հետ զրույցում արձագանքելով տարածաշրջանում «խաղաղության դարաշրջան բացելու» մասին Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը՝ ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը։
Նա նշեց, որ զարհուրելի էր խորհրդարանում Փաշինյանի պատասխանը Գորիս-Կապան միջպետական ճանապարհը փակելու մասին իր հարցին, երբ նա ասաց, որ Սյունիքը Հայաստանից կտրված չէ, քանի որ կա այլընտրանքային գրունտային ճանապարհ։
«Դուք հասկանո՞ւմ եք՝ ինչի մասին եք խոսում։ Ես ասում եմ՝ Սյունիք տանող հիմնական ճանապարհը փակ է, ինձ ոչ թե ասում են՝ ինչ պետք է անեն, ինչու է այդպես, այլ ասում են՝ դու չես հասկանում, այլընտրանքային գրունտային ճանապարհ կա։ Այսինքն, հիմա մենք սովորենք ՀՀ բոլոր մարզերի, հատկապես Գեղարքունիքի, Արարատի, Սյունիքի, Տավուշի գրունտային ճանապարհնե՞րը։ Պետք է սթափվել», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նա տարակուսանք հայտնեց նաև Պաշտպանության նախարարի հայտնի հրամանի առնչությամբ։
«Էժան PR են անում, Պաշտպանության նախարարն ասում է՝ հրամայել եմ ՀՀ ինքնիշխան տարածք 1 սմ մուտք գործելու պարագայում ուժ կիրառել ու ոչնչացնել թշնամուն։ Տրամաբանական հարց է առաջանում՝ ե՞րբ էր այդ հրամանը չեղարկվել, որ հիմա էլ նոր հրաման եք տալիս։ Զինվորականի գործը սահմանը պաշտպանելն է և սահմանը խախտողներին ոչնչացնելը։ Չի՛ կարելի մարդկանց մոլորեցնել և էժանագին PR-ով զբաղվել», - շեշտեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավարը։

Артур Ванецян: Мы что должны усваивать грунтовые дороги областей Армении, особенно объездные дороги Гегаркуника, Арарата, Тавуша и Сюника?
30/08/2021 19:04
Я против боевых действий, я против войны, я защищаю повестку мира, но мир должен быть достойным, учитывать не только интересы Азербайджана, но и Армении и Арцаха, заявил сегодня в беседе с журналистами руководитель фракции «Честь имею», касаясь заявления Никола Пашиняна об «открытии эпохи мира» в регионе.
Он отметил, что ответ Пашиняна на заданный им вопрос в парламенте о закрытии межгосударственной дороги Горис-Капан – возмутителен, когда он сказал, что Сюник не отрезан от Армении, поскольку есть альтернативная грунтовая дорога.
«Вы понимаете, о чем мы говорим? Я говорю о том, что заблокирована основная дорога, ведущая в Сюник, а в ответ мне говорят не том, что нужно сделать, почему это произошло, а заявляют: ты не понимаешь, есть альтернативная грунтовая дорога. То есть, сейчас мы должны усваивать грунтовые дороги всех области Армении, особенно объездные дороги Гегаркуника, Арарата, Тавуша и Сюника?», - сказал Артур Ванецян.
Он также выразил недоумение в связи с известным приказом министра обороны Армении.
«Занимаются дешевым PR, министр обороны заявляет, что приказал в случае нарушения суверенной границы Армении хоть на сантиметр применить силу и уничтожить врага. Возникает логический вопрос, когда этот приказ был отменен, чтобы сейчас снова давать такой приказ. Долг военного – защищать границы и уничтожать нарушителей границы. Нельзя вводить в заблуждение людей и заниматься дешевым PR», - отметил руководитель фракции «Честь имею».