Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 7 դեպք է գրանցվել
Սեպտեմբերի 30-ին կատարվել է 69 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 7 դեպք է գրանցվել։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 21 վարակակիր:
ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոնում» ՓԲԸ-ում կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) պատճառով գրանցվել է ևս մեկ մահ: Հիվանդը 74-ամյա կին էր, ում մոտ ախտորոշվել էր կորոնավիրուսային հիվանդություն՝ բարդացած թոքաբորբով:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 13249 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1156-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлены 7 случаев заражения коронавирусом
В Арцахе 30 сентября проведены 69 тестов на коронавирус, в республике выявлено 7 новых случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 21 пациент с диагнозом COVID-19.
В ЗАО «Республиканский медицинский центр» министерства здравоохранения Республики Арцах зарегистрирован еще один случай смерти от коронавируса. Пациентом была 74-летняя женщина, у которой диагностирована коронавирусная болезнь COVID-19 с развитием пневмонии.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 13249 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 1156 – зарегистрирован положительный результат.