Ազատ կարձակվի՞ Աղվան Հովսեփյանը. որոշումը՝ հոկտեմբերի 4-ին
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Սևակ Համբարձումյանի նախագահությամբ, հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ, ՔԿ նախկին նախագահ Աղվան Հովսեփյանին կալանավորելու, ինչպես նաև՝ նրա ձերբակալությունն իրավաչափ ճանաչելու մասին դատարանի որոշման դեմ բողոքի վերաբերյալ որոշում կայացնելու։
Դատարանի որոշումը կհրապարակվի հոկտեմբերի 4-ին՝ ժամը 11.30-ին։
Աղվան Հովսեփյանը ձերբակալվել է սեպտեմբերի 7-ին։ Նախաքննական մարմինը շուրջ 1.5 տարի քննվող քրեական գործի շրջանակներում մեղադրանք է առաջադրել Հովսեփյանին և նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին միջնորդություն ներկայացրել դատարան, որը դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի կողմից բավարարվել է։
Պաշտպանները վերաքննիչ բողոք են ներկայացրել՝ վիճարկելով Աղվան Հովսեփյանին կալանավորելու և նրա ձերբակալությունն իրավաչափ ճանաչելու մասին դատարանի որոշումը։

Апелляционный суд 4 октября огласит решение по жалобе защиты на решение об аресте Агвана Овсепяна
Апелляционный уголовный суд, под председательством судьи Севака Амбарцумяна, удалился в совещательную комнату для принятия решения по жалобе защиты на решение суда об аресте, а также правомерности задержания бывшего генпрокурора, экс-председателя Следственного комитета Армении Агвана Овсепяна.
Решение суда будет оглашено 4 октября, в 11:30.
Агван Овсепян был задержан 7 сентября утром в рамках уголовного дела, возбужденного полтора года назад. Бывший генпрокурор, экс-председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян обвиняется в мошенничестве и отмывании денег в особо крупных размерах. Следованный орган представил в суд ходатайство об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении Овсепяна.
Суд общей юрисдикции Еревана, под председательством судьи Мнацакан Мартиросяна, удовлетворил ходатайство следователя Специальной следственной службы, постановив арестовать Агвана Овсепяна. Защита обжаловала решение суда об аресте и признании правомерным задержания бывшего генпрокурора.