Արցախում հիշում և բարձր ենք գնահատում Ձեր ակտիվ մասնակցությունը և ծանրակշիռ ներդրումը պատերազմի դադարեցման ու խաղաղության հաստատման գործում. Արցախի նախագահը՝ Պուտինին
07/10/2021 15:36
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 7-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
«Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Արցախում միշտ հիշում և բարձր ենք գնահատում Ձեր ակտիվ մասնակցությունը և ծանրակշիռ ներդրումը 2020 թ. աշնանը ռազմական գործողությունների դադարեցման ու խաղաղության հաստատման, մեր բնակչության անվտանգության ապահովման և տարածաշրջանում կայունության պահպանման գործում:
Անգնահատելի է անձամբ Ձեր և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության դերը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում և առանձին ձևաչափերում ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ և վերջնական կարգավորման գործընթացում:
Լիահույս ենք, որ մեր երկու եղբայրական ժողովուրդների միջև դարերի ընթացքում հաստատված ջերմ ու անկեղծ բարեկամությունն էլ ավելի կամրապնդվի ու կխորանա:
Մեկ անգամ ևս ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ և մաղթում քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք»,-ասված է ուղերձում։

В Арцахе помнят и высоко ценят Ваше активное участие и значительный вклад в дело приостановления военных действий и установления мира – Араик Арутюнян поздравил президента РФ
07/10/2021 16:10
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян направил поздравительное послание президенту Российской Федерации Владимиру Путину по случаю дня рождения, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
« Многоуважаемый Владимир Владимирович!
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично искренне поздравляю Вас с днем Вашего рождения.
В Арцахе помнят и высоко ценят Ваше активное участие и значительный вклад в дело приостановления военных действий осенью 2020г. и установления мира, обеспечения безопасности нашего населения и сохранения стабильности в регионе.
Неоценима Ваша роль и роль правительства Российской Федерации в процессе мирного и окончательного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта в рамках Минской группы ОБСЕ и отдельных форматах.
Мы уверены, что многовековая искренняя дружба между нашими братскими народами будет еще более крепнуть и развиваться.
Многоуважаемый Владимир Владимирович,
Вновь сердечно поздравляю Вас с днем рождения и желаю крепкого здоровья, больших успехов и всех благ», - говорится в послании.