«Հրապարակ». Գյումրու ՔՊ-ի շտաբում վիճաբանություն և ծեծկռտուք է եղել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գյումրիի ընտրություններում պարտվելուց հետո Գյումրու ՔՊ-ի շտաբում վիճաբանություն և ծեծկռտուք է եղել։ Սկսել են միմյանց մեղադրել պարտության համար, հարձակվել են իրար վրա, անգամ հայհոյանքներ ու ծեծկռտուք է եղել: Վիճել են հատկապես ՔՊ քաղաքապետի թեկնածու Հովհաննես Հարությունյանն ու նախկին մարզպետ, այժմ ԱԻ փոխնախարար Կարեն Սարուխանյանը:
Մեր աղբյուրը պատմեց, որ վեճը սկիզբ է առել ՔՊ-ական պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի խոսքից, որը մեղադրել է գյումրեցի ՔՊ-ականներին, թե «Նիկոլ Փաշինյանի նկարը դոշերիդ խփած՝ ման եք գալիս, բայց ոչ մի բան չարեցիք, որ հաղթեք»։ Ապա Կարեն Սարուխանյանն է մեղադրել մարզպետ Հովհաննես Հարությունյանին` վատ, ոչ թիմային աշխատանքի համար, վերջինս համարժեք արձագանքել է` նրան մեղադրելով տակից խաղեր տալու մեջ: Ընթացքում սեռական հայհոյանքներ ու քաշքշուկ է սկսվել: Փորձել է իր խոսքն ասել Նազելի Բաղդասարյանը, և նրան էլ են սաստել, թե` քո մեղքն էլ փոքր չէ պարտության մեջ․ ազգուտակիդ մտցրիր ցուցակ, որի մեծ մասին մարդիկ չէին ճանաչում։
Հետո Ֆեյսբուքում «լայվ է մտնում» Սուրո Թորոսյան անունով ինչ-որ մի մոլի նիկոլական, որի էջում գրված է, թե ինքը Թալինի ՋՕԸ-ում է աշխատում, և ուղիղ եթերում ամենավերջին հայհոյանքներն է հնչեցնում Գյումրու ընտրություններում պարտված ՔՊ-ականների հասցեին, այդ թվում՝ Նազելի Բաղդասարյանի, Արսեն Թորոսյանի և այլոց։ Մի քանի ժամ անց, սակայն, այս օգտատիրոջ «լայվն» արդեն հեռացված էր Ֆեյսբուքից»։

«Грапарак»: В штабе партии «Гражданский договор» в Гюмри произошла потасовка
После поражения на выборах в Гюмри в штабе правящей партии «Гражданский договор» произошла ссора и потасовка, пишет газета «Грапарак». Начали обвинять друг друга в поражении, напали друг на друга, дело дошло до ругательств и драки. В частности, конфликт произошел между кандидатом в мэры от партии  «Гражданский договор» Ованесом Арутюняном и бывшим губернатором, ныне заместителем главы МЧС Кареном Саруханяном.
«Как сообщил на источник, спор начался со слов депутата правящей партии Гургена Арсеняна, который обвинил гюмрийских членов партии "Гражданский договор" в том, что "они ходят с фотографией Пашиняна на груди, но ничего не сделали для победы на выборах". Потом Карен Саруханян обвинил губернатора Ованеса Арутюняна в плохой, некомандной работе, а последний дал адекватный ответ, обвинив Саруханяна в подковерных играх. Началась оскорбления сексуального характера, перешедшие в потасовку. Назели Багдасарян пыталась вставить слово, но ее одернули, сказав, что в этом проигрыше есть также ее вина, поскольку включила в список партии всю свою родню.
Потом вышел в прямой эфир , некто Суро Торосян, ярый сторонник Никола, на странице которого в Facebook написано, что он работает в обществе водопользователей Талина, и озвучил в прямом эфире самые последние ругательства в адрес проигравших на выборах членов партии "Гражданский договор", в том числе Назели Багдасарян, Арсена Торосяна и других. Однако через несколько часов, "лайв" этого пользователя был удален», - пишет газета.