ՀՀ սահմանը չի փոխվել. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
ՀՀ սահմանը չի փոխվել և ՀՀ-ն ելնում է այն նույն սահմանից, որ նկարագրված է 2010 թվականին ընդունված «Հայաստանի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին օրենքում», որտեղ նկարագրված է, թե Հայաստանը որտեղ է ավարտվում և Ադրբեջանը որտեղ է սկսվում, Ազգային ժողովի ամբիոնից հայտարարեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով պատգամավոր Արթուր Ղազինյանի հարցին, թե ո՞րն է համարում Հայաստանի Հանրապետության սահմանը։
«Մենք այսօր ելնում ենք այդ իրողությունից, ինչը չի նշանակում, թե 100 տոկոսանոց ճշգրիտ է։ Մենք ասում ենք, որ Սոթք-Խոզնավար հատվածում Ադրբեջանի զինված ուժերը խախտել են մեր սահմանը, մնացած հատվածներում մենք ունենք որոշակի ստատուս-քվո։ Չի փոխվել Հայաստանի Հանրապետության տարածքը», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Граница Армении не изменилась – Пашинян
Граница Армении не изменилась, и мы исходит из той границы, которая описана в принятом в 2010 году законе «Об административном делении Республики Армения», в котором представлено, где заканчивается Армения и где начинается Азербайджан, заявил сегодня в парламенте премьер-министр Никол Пашинян, отвечая на вопрос депутата фракции «Армения» Артура Казиняна, какую границу он считает границей Армении.
«Сегодня мы исходим из этой реальности, что не означает, что это точно на 100%. Мы говорим, что на участке Сотк-Хознавар вооруженные силы Азербайджана нарушили нашу границу, в остальных местах сохраняется определенный статус-кво. Территория Республики Армения не изменилась», - сказал Никол Пашинян.