ԲԴԽ-ն գործում է ապօրինի կազմով, այդ մարմինը մահացել է. Տիգրան Աթանեսյան
Բարձրագույն դատական խորհրդի գործելաոճն արդեն իր յուրահատուկ անունն ունի՝ ջհանգիրյանական. այլ մեկնաբանություն չունեմ, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի դստեր գործով ինքնաբացարկ չհայտնելու համար ԲԴԽ-ի՝ դատավոր Զարուհի Նախշքարյանի նկատմամբ խիստ նկատողություն հայտարարելու հանգամանքին։
«ԲԴԽ-ն գործում է ապօրինի կազմով, և Գագիկ Ջհանգիրյանն իրավունք չունի ԲԴԽ-ի անդամ լինել։ Եթե կառույցի մյուս անդամները նրա հետ համաձայնվել են, ապա պետք է ասենք, որ այդ մարմինը մահացել է։ Հետևաբար նրանց որոշումներն ընդամենը Նիկոլ Փաշինյանի քմահաճույքին նվիրված զուգարանի թուղթ են»,- ասաց Տիգրան Աթանեսյանը։
Հիշեցնենք, որ ԲԴԽ-ն երեկ բավարարել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Զարուհի Նախշքարյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու վերաբերյալ ՀՀ արդարադատության նախարարության միջնորդությունը։
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Զարուհի Նախշքարյանի նկատմամբ կարգապահական վարույթ է հարուցվել «Նիկոլ Փաշինյանի դուստր Շուշան Փաշինյանն՝ ընդդեմ Նարեկ Սամսոնյանի» գործով ինքնաբացարկ չհայտնելու համար։

Состав Высшего судебного совета незаконен, эта структура мертва – Тигран Атанесян
Действия Высшего судебного совета уже получили своеобразное название – "джангиряновкий", других комментариев у меня нет, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Тигран Атанесян, касаясь вынесенного Высшим судебным советом строго замечания судье Заруи Нахшкарян, которая отказалась заявить самоотвод по делу дочери Никола Пашиняна.
«Высший судебный совет действует в незаконном составе и Гагик Джангирян не имеет права быть членом ВСС. Если другие члены структуры с ним согласились, то нужно сказать, что этот орган мертв. Следовательно, его решения всего лишь туалетная бумага, предназначенная для капризов Никола Пашиняна», - сказал Тигран Атанесян.
Напомним, высший судебный совет вчера удовлетворил ходатайство министра юстиции о привлечении судьи суда общей юрисдикции Заруи Нахшкарян к дисциплинарной ответственности.
Судье Заруи Накшхарян вынесен строгий выговор в связи с тем, что она не заявила самоотвод в рамках дела по  гражданскому иску дочери премьер-министра Шушан Пашинян против Нарека Самсоняна.