ՀայՓոստը և Լատվիայի փոստը սկսում են նոր համագործակցություն
ՀայՓոստը և Լատվիայի փոստը հայտարարում են նոր համագործակցության մեկնարկի մասին։ ՀայՓոստի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը և Լատվիայի փոստի տնօրեն Մարցիս Վիլկանսը Երևանի նորացված 0056 փոստային բաժանմունքում ստորագրել են համագործակցության համաձայնագիր:
«ՀայՓոստը ընդլայնում է միջազգային համագործակցությունը՝ փոստային ծառայությունների  մատուցման նոր մշակույթ ձևավորելով: Մեր նպատակն է հաճախորդներին մշտապես առաջարկել  նորարար և առաջադեմ լուծումներով ծառայություններ, նոր ուղղություններ» , - նշել է ՀայՓոստի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը։
Կողմերը, համաձայն Լատվիայի Հանրապետության օրենսդրությանը և Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությանը, սկսում են համագործակցություն փոստային, լոգիստիկ և ֆինանսական ոլորտներում: ՀայՓոստի և Լատվիայի փոստի նոր նախաձեռնությունը կբարելավի հաճախորդների համար համապատասխան ծառայությունների որակը, ինչպես նաև Լատվիայի Հանրապետությունից Հայաստանի Հանրապետություն և հակառակ ուղղությամբ փոստային առաքանիների առաքման նոր լոգիստիկ լուծումների կբերի: Ի դեպ, Լատվիայում է գտնվում Aliexpress-ի, ինչպես նաև մի շարք այլ փոստային և առաքման ծառայությունների տարածաշրջանային կենտրոնները:
Նախատեսվում է ստեղծել փոստի սպասարկման համար ՏՏ լուծումների ոլորտում փորձի փոխանակման, ինչպես նաև նորարարական տեխնոլոգիաների ոլորտում պատրաստի արտադրանք ձեռք բերելու հնարավորություն:
ՀայՓոստը և Լատվիայի փոստը առաջիկայում նոր աշխատանքային խմբեր կձևավորեն, ինչպես նաև կանցկացնեն կանոնավոր հանդիպումներ ձեռք բերված համագործակցությունները զարգացնելու ուղղությամբ:

Почта Армении и Почта Латвии начинают новое сотрудничество
HayPost и Почта Латвии объявляют о начале нового сотрудничества. Генеральный директор компании HayPost Айк Карапетян и директор Почты Латвии Марцис Вилкансом подписали Договор о сотрудничестве в обновленном почтовом отделении 0056 города Еревана.
Как отметил генеральный директор HayPost Айк Карапетян, «HayPost расширяет международное сотрудничество, создавая новую культуру предоставления почтовых услуг. Наша цель - постоянно предлагать нашим клиентам инновационные и передовые решения, новые направления».
Стороны начинают сотрудничество в почтовой, логистической и финансовой областях, в соответствии с законодательством Латвийской Республики и Республики Армения. Новая инициатива HayPost и Почты Латвии улучшит качество соответствующих услуг для клиентов, а также обеспечит новые логистические решения для доставки почтовых отправлений из Латвийской Республики в Республику Армения и наоборот. Кстати, в Латвии расположены региональные хабы ряда почтовых служб и служб доставки, как, например, Aliexpress.
Планируется создать возможности для обмена опытом в области IT-решений для почтового обслуживания, а также для закупок готовой продукции в области инновационных технологий.
В дальнейшем HayPost и Почта Латвии сфоримируют новые рабочие группы и будут проводить регулярные встречи, направленные на развитие установленного сотрудничества.