«Հրապարակ». «Հայաստան» խմբակցությունը որոշել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին անվստահություն հայտնելու նախաձեռնությամբ հանդես գալ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ տեղեկացանք, որ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը որոշել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին անվստահություն հայտնելու նախաձեռնությամբ հանդես գալ։ Ընդդիմադիրները ստորագրահավաք են կազմակերպել, դիմել են նաև «Պատիվ ունեմ»-ի գործընկերներին:
Մեր տեղեկություններով, երեք հոգի` Արթուր Վանեցյանը, Իշխան Զաքարյանը և Թագուհի Թովմասյանը, հրաժարվել են ստորագրել, ստորագրել են ՀՀԿ-ականները։ Անգամ եթե այս գործընթացը հասնի ԱԺ օրակարգ և քննարկվի, մեծամասնությունը` ՔՊ-ն, դեմ կքվեարկի, և գործընթացն ավարտին չի հասնի: Նկատենք, որ ընդդիմությանը քննադատողները ծաղրում են այս նախաձեռնությունը և հարց են տալիս` իսկ ո՞ւմ եք ուզում Ալեն Սիմոնյանի փոխարեն` Արփի Դավոյանի՞ն, թե՞ Վահագն Ալեքսանյանին»։

«Грапарак»: Фракция «Армения» решила выступить с инициативой выражения вотума недоверия спикеру парламента
Газета «Грапарак» пишет, что фракция «Армения» решила выступить с инициативой выражения вотума недоверия спикеру парламента Алену Симоняну. Оппозиционные депутаты организовали сбор подписей, обратились также к коллегам из фракции «Честь имею».
«По нашим сведениям, три депутата – Артур Ванецян, Ишхан Закарян и Тагуи Товмасян – отказались подписать заявление. Подписались только представители Республиканской партии Армения. Если даже этот вопрос войдет в повестку и будет обсуждаться, то парламентское большинство – фракция «Гражданский договор» – проголосует против и процесс не будет доведен до конца.
Отметим, что критики оппозиции высмеивают эту инициативу и задают вопрос: а кого хотите назначить вместо Алена Симоняна – Арпи Давоян или Ваагна Алексаняна?» - пишет газета.