Հանդիպե՞լ են Հայկ Մարությանն ու Ռոբերտ Քոչարյանը. պարզաբանում է Արամ Վարդևանյանը (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանն այսօր անդրադարձավ «Հայկական ժամանակ» կայքում հրապարակված հոդվածին, ըստ որի՝ Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։
«Հետաքրքիր է՝ այդ նյութի հեղինակը «Հայկական ժամանակ» օրաթե՞րթն է, թե՞ գործադիր իշխանությունը, կարծես, այդտեղ մի քիչ մեկտեղման լուրջ ռիսկեր կան, որովհետև ինձ համար հասկանալի չէ տեղեկության աղբյուրը, փորձեցի ծանոթանալ նյութին, տեսա լրագրողի անունն էլ գրած չէր, թե այդտեղ ինչ հետևություններ պետք է անել, շատ բարդ է», - Ազգային ժողովում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Վարդևանյանը։
Նա նշեց, թե եթե լիներ նման հանդիպում, հանրությունը տեղեկացված կլիներ։
«Առհասարակ, կարծում եմ՝ ԶԼՄ-ն, երբ նման տեսակ գնահատաականներ է հնչեցնում, պետք է որ ելակետը լինի փաստական հանգամանքը, ոչ թե ֆանտաստիկայի կամ հեքիաթային ժանրի ոլորտը», - նշեց պատգամավորը։
Նրա խոսքով՝ տպագրված նյութի հասցեատերը «Հայաստան» դաշինքը չէ։
«Առհասարակ, Երևանի քաղաքապետի գործողությունների վերաբերյալ գնահատականներում քննադատությունն էլ է հաճախ ներկայացվում, եթե ինչ-որ մի դրական գործողություն լինում է, դրա մասին էլ է հիշատակվում, կարելի է ասել՝ դրականն էլ կա, բացասականն էլ կա», - ասաց նա։
Հարցին՝ ցանկություն կա՞ Հայկ Մարությանի հետ հանդիպելու, Վարդևանյանն արձագանքեց. «Ես մի քիչ չեմ պատկերացնում՝ ինչով պետք է հատուկ ցանկություն առաջացած լինի»։

Арам Вардеванян о встрече мэра Еревана с Робертом Кочаряном
Депутат парламента от фракции «Армения» Арам Вардеванян сегодня обратился к опубликованной в газете «Айкакан жаманак» статье, согласно которой, мэр Еревана Айк Марутян встречался со вторым президентом Армении Робертом Кочаряном.
«Интересно, автор этой статьи газета «Айкакан жаманак» или исполнительная власть? Здесь есть серьезный риск совмещения, потому что для меня непонятен источник информации. Я попытался ознакомиться с материалом, но имя автора не указано. Какие выводы должны быть сделаны, сказать очень сложно», - заявил сегодня Арам Вардеванян на брифинге.
Он отметил, что если бы была такая встреча, то общество было бы проинформировано об этом.
«Вообще, считаю, что когда СМИ дает такие оценки, то исходной точкой должны быть фактические обстоятельства, а не жанр фантастики или сказки», - отметил депутат.
По его словам, адресатом опубликованной статьи не является блок «Армения».
«Вообще в оценках деятельности мэра Еревана часто звучит критика», - сказал он.
На вопрос, хотят ли они встретиться с Айком Марутяном, Арам Вардеванян ответил: «Я не представляю, почему должно было возникнуть такое желание».