Պատրաստվում ենք զանգվածային ընդվզման. անելու ենք, ես ինքս պատրաստ եմ ամեն ինչի. Քոչարյան
Դելիմիտացիայի այլընտրանքը դելիմիտացիա չունենալն է. այս կարծիքին է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Երբ որ ասում են դելիմիտացիայի այլընտրանք, ուղղակի չգնալն է այդ պրոցեսին, որովհետև քո ստարտային վիճակը թույլ է, դու դիվանագիտական հարաբերություններ չունես, դու երկկողմանի որևէ հարաբերություն չունես, առանց դիվանագիտական հարաբերությունների՝ ոչ մի տեղ դելիմտիացիան առաջ չի ընկնում, ուղղակի չեն սկսում, մարդ, որ շորեր է հագնում, սկզբից ներքնազգեստն է հագնում, վերջում «պալտոն» է հագնում, հակառակը չի լինում», - լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց նա։
Քոչարյանի գնահատականով՝ սա դիվանագիտական այլասերություն է։
«Հասկանում եմ, որ մեզանից սպասում են ավելի արմատական գործողություններ, մենք ի՞նչ ենք ֆիքսում, ֆիքսում ենք այս իշխանության վարկանիշի շեշտակի անկումն ընտրություններից հետո, բայց, դեռ մեր գնահատականով, այդ վարկանիշի անկումը չի տրանսֆորմացրել զանգվածների պատրաստակամությունն ակտիվ պայքարելու համար. մենք համոզված ենք, որ այս մարդիկ իրենց հոժար կամքով իշխանությունը չեն թողնելու ու իշխանությունից հեռացնելու համար պետք են զանգվածային ընդվզումներ, զանգվածային փողոցային պայքար», - ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահը։
Նա նշեց, թե պատրաստում են զանգվածային ընդվզում. «Անելու ենք, այդ ճանապարհին ենք։ Ինչ-որ բան կա, որ պետք է հասունանա, ես ինքս պատրաստ եմ ամեն ինչի։ Լինելու են քայլեր, որոնք մեծ հավանականությամբ պետք է բերեն հաջողության, հակառակ դեպքում, մեզ մեղադրելու են՝ բա ինչու չեք հաշվարկել, պետք էր ամեն ինչ հաշվի առնել»։

Мы готовимся к массовым протестам – Роберт Кочарян
Альтернативой делимитации является отказ от делимитации, такое мнение выразил сегодня на пресс-конференции второй президент Армении Роберт Кочарян.
«Когда вы говорите об альтернативе делимитации, то просто не нужно идти на этот процесс, поскольку у тебя слабые стартовые позиции, у тебя нет дипломатических отношений, нет каких-либо двусторонних отношений. Без дипломатических отношений делимитацию не проводят. Нельзя надевать сначала пальто, а потом одежду, обычно делают наоборот», - сказал сегодня журналистам Роберт Кочарян.
По оценке второго президента, это дипломатическое извращение.
«Я понимаю, что от нас ожидают более радикальных действий. Но что мы фиксируем? Фиксируем, что после выборов рейтинг этой власти стремительно упал, но по нашим оценкам, падение этого рейтинга еще не трансформировалось в готовность масс к активной борьбе. Мы уверены, что эти люди не оставят власть по своей воле и нужны массовые протесты, массовая уличная борьба, чтобы они ушли из власти», - сказал Роберт Кочарян.
Он отметил, что они готовы к массовым протестам: «Мы сделаем, мы на пути к этому. Есть что-то, что должно созреть, я лично готов ко всему. Будут шаги, которые с большой вероятностью должны привести к успеху, в противном случае, нас обвинят в том, почему не рассчитали, нужно было все учесть».