Մոտ օրերս կլսեք իմ արձագանքները. Սերժ Սարգսյանը՝ Փաշինյանի հայտարարությունների մասին (Տեսանյութ)
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը պատասխանել է ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 30-ամյակի առթիվ Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր իր խորհրդանշական այցի մասին հարցին.
«Պետությունները Զինված ուժեր են ստեղծում, որպեսզի կարողանան ապահովել պետությունների տարածքային ամբողջականությունը, սահմանների անձեռնմխելիությունը և իրենց քաղաքացիների անվտանգությունը։ Այս առումով, այս պարզ ճշմարտության լավագույն դրսևորումներից մեկը Սարդարապատի ճակատամարտն է։ Եվ ես իմ խորհրդանշական այցելությամբ ուզում եմ դրա մասին հիշեցնել մեր ժողովրդին, մեր Զինված ուժերին և մեր սպաներին ու զինվորներին» , - ասել է ՀՀ երրորդ նախագահը։
Հարցին, թե ինչպե՞ս կարձագանքի Նիկոլ Փաշինյանի բազմաթիվ հայտարարություններին՝ կապված Արցախի բանակցային գործընթացի հետ, Սերժն Սարգսյանը պատասխանել է.

В ближайшие дни вы услышите мою реакцию – Серж Саргсян о заявлениях Никола Пашиняна
Третий президент Армении Серж Саргсян ответил на вопрос о своем символичном посещении мемориального комплекса Сардарапатского героического сражения по случаю 30-летия создания Вооружённых сил Республики Армения.
«Государства создают Вооруженные силы, чтобы суметь обеспечить территориальную целостность, нерушимость границ и безопасность своих граждан. В этом плане Сардарапатское сражение является одним из лучших проявлений этой простой истины. И своим символичным посещением я хочу напомнить об этом нашему народу, нашим Вооруженным силам и нашим офицерам и солдатам», - сказал третий президент Армении.
На вопрос, как он прокомментирует озвученные Николом Пашиняном многочисленные заявления о переговорном процессе по урегулированию карабахского конфликта, Серж Саргсян ответил: