«Ժողովուրդ». Գլխավոր դատախազության դատախազները ցանկանում են լքել համակարգը
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Գլխավոր դատախազության դատախազները ցանկանում են լքել համակարգը՝ դառնալով դատավոր: «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ նոր ստեղծվելիք Հակակոռուպցիոն դատարանում աշխատանքի անցնելու համար դիմել են նաև շատ դատախազներ: Մասնավորապես, 2020 թվականի սեպտեմբերի 3-ին ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության դատախազ նշանակված Տիգրան Դավթյանը հայտ է ներկայացրել նոր ստեղծվելիք դատարան տեղափոխվելու համար:
Սակայն նա միակը չէ. ՀՀ գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Սուրիկ Խաչատրյանը ևս ցանկություն է հայտնել գնալ նոր ստեղծվելիք դատարան: Այսքանով դատախազների ցանկը չի դադարում. առաջիկայում կներկայացնենք այլ անուններ ևս:

«Жоховурд»: Прокуроры генпрокуратуры хотят уйти из системы
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что прокуроры генеральной прокуратуры хотят уйти из системы и стать судьями. По сведениям издания, многие прокуроры подали заявления о переходе на работу в созданный недавно Антикоррупционный суд.
«В частности, назначенный 3 сентября 2020 года прокурором управления по взысканию имущества незаконного происхождения Тигран Давтян подал заявление о переходе в новый суд. Однако он не единственный: заместитель начальника управления по делам преступлений против человечности генпрокуратуры Сурик Хачатрян тоже выразил желание перейти в новый суд.
Список прокуроров не ограничивается этим: в ближайшее время мы представим и другие имена», - пишет газета.