«Ղարաբաղը (Արցախը) Հայաստան է», «Շուշի, ոչ Շուշա». հայ երկրպագուների պաստառները՝ ադրբեջանական «Քարաբաղ» ակումբի մասնակցությամբ խաղի ժամանակ (Լուսանկարներ)
Մարսելի «Օլիմպիկը» Կոնֆերենցիաների լիգայի 1/16 եզրափակչի շրջանակում սեփական հարկի տակ ընդունել է ադրբեջանական «Քարաբաղ» ակումբին և 3:1 հաշվով հաղթանակ տարել:
Մարսելի «Վելոդրոմ» մարզադաշտում կայացած խաղին ներկա են եղել նաև հայ երկրպագուները, ովքեր տրիբունաներում պարզել են հայկական դրոշները:
«Ղարաբաղը (Արցախը) Հայաստան է», «Ճանաչեք Արցախի Հանրապետությունը», «Շուշի, ոչ Շուշա». նման գրությամբ պաստառներ են հայ երկրպագուները տարել մարզադաշտ:

«Арцах – это Армения», «Шуши, а не Шуша» – акция армян на футбольном матче с азербайджанским клубом в Марселе
Марсельский «Олимпик» в матче 1/16 финала Лиги Конференций принимал на своем поле азербайджанскую команду «Карабах» и одержал победу со счетом 3:1.
Во время футбольного матча на стадионе «Велодром» в Марселе представители местной армянской общины провели акцию, сообщается на странице «Новое поколение АРФД» в Facebook.
Во время матча армяне развевали флаги Армении и Арцаха, а также держали в руках транспаранты с надписями «Карабах (Арцах) – это Армения», «Признайте Республику Арцах», «Шуши, а не Шуша».